Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri

Ctvxn

Kilopat
Makaleler
4
Tanıtımda 1080 Tİ istediğini gördük (ayrıca bu kart bile minimum sistem gereksinimleri arasında). Sizce bu gereksinimler gerçek mi yoksa ileride downgrade veya başka bir sebepten düşer mi? Bana göre düşer, çünkü bu gereksinimle çoğu kişi oynayamaz.

İsterse en az 1080Tİ için çıksın nasılsa 550M grafik işlemcili notebookumla hiç bir şey oynayamıyorum
😭😭
Not: Benim görüşüm, eğer oyunun grafiklerinde ya da diğer özelliklerinde kısılmaya gidilecekse en az 1080Tİ olsun. Oyunu düşük grafik kartları için de oynanabilir kılmak için bazı şeylerden ödün verilmesin diye düşünüyorum.
550M üzdü. 😢

@ahmetongl, tabiki de sistem gereksinimlerini düşürecekler belirli bir şeylerden ödün verip çünkü şirketler kaliteye değil paraya bakıyorlar. Her türlü kaliteli olacak zaten diyip biraz kısacaklardır. Bence herkesin oynamasına gerek yok diyip bir şaheser yaratılabilir ama şirket de benim değil, mali durumlarla da ben ilgilenmiyorum o yüzden tabiki de bu dediğim geçersiz.

Alt - orta seviye kart kullanan kişilerin sayısı üst seviye kart kullanan kişilerin sayısından çok fazla. Böyle iddialı bir oyun her kesime hitap edecektir. Uzun yıllardır para, emek harcıyorlar ve kazanabilecekleri her yerden para kazanmak isterler.

Optimizasyonu iyi olsun da, gerisi sıkıntı değil.

Alt - orta seviye kart kullanan kişilerin sayısı üst seviye kart kullanan kişilerin sayısından çok fazla. Böyle iddialı bir oyun her kesime hitap edecektir. Uzun yıllardır para, emek harcıyorlar ve kazanabilecekleri her yerden para kazanmak isterler.

Optimizasyonu iyi olsun da, gerisi sıkıntı değil.
Aynen dostum o yüzden zaman zaman grafik düşürme güncellemeleri ve optimizasyonlar gelebilir. Zaten ben oynamak isteyen kötü sistemli kardeşlerimizin 4:3 modunda oynayabileceklerini düşünüyorum.

@ahmetongl, aslında o paradan ziyade güç gösterisine döndü. Fortnite ile rekabet etmek için. Zaten hali hazırda çok para kazanıyorlardı fakat bir şeyler yapmayıp Fortnite'ın rahatça koşturmasına izin verirlerse oyuncu milleti bir anda yenilikler getirin Fortnite'a kayardı. Kısacası paradan ziyade en iyisi biziz yarışına girdiler. Bedavadan ve daha çok oyuncuya yönelmek için Lite çıktı. Benim 550M bile kaldırıyor oyunu öyle söyliyim. Beni kazandılar mesela.

Benim düşüncem, kaliteden ödün vermemeleri gerekli. Herkes timsah eti yemese de olur. Ben bırakırdım kaliteyi en üst düzeyde 1080Tİ'da koyardım minimum gereksinimlere, adım en az 10 sene konuşulurdu. Nasılsa 1 seneye kalmaz daha iyileri piyasaya çıkar. Bizim alım gücümüz ile Amerika ve Avrupa'yı karıştırmamak lazım. Sadece Türkiye Pazarı hedef olmamalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı