Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri

İşletim sistemi
Windows 10

diefolive

Picopat
Yakın zamanda 1650 Super - Ryzen 5 2600 - 8 GB RAM bir bilgisayar satın aldım fakat oynamak istediğim Cyberpunk 2077 tahmini sistem gereksinimleri canımı sıkmaya başladı. Sizce bu sistemle Cyberpunk 2077 oynayabilir miyim?

Her güncel ve büyük oyun için 16 GB RAM standart haline geldi. Hatta durum birkaç senedir de böyle. Bir 8 GB daha RAM ekleyerek SSD de varsa 1080P çözünürlükte gayet iyi sonuç alınır.

RAM biraz düşük kalmış. 16 GB olsa iyi olurdu fakat yine de oynanır diye düşünüyorum. Tabii optimizesinin iyi olması gerek. Şimdiki oyunların istediği donanım değil, optimizeleri büyük problem oluyor.

Eğer Dual RAM yaparsanız hele birde 3200 MHz olursa medium ayarlarda oynayabilirsiniz. Canınızı sıkacak bir durum yok. Bazı ufak tefek ayarları kısarak akıcı bir oyun deneyimine ulaşırsınız. Tahminim bu oyunun çok detaylı bir grafik ayarları bölümü olacağı yönünde mesela gölge, su, anti-aliasing, kenar yumuşatma seçeneklerini kısarak güzel bir oyun deneyimi elde edebilirsin. İnan bana oyunun o temposunda hiç dikkat etmeyeceğin o kadar ayrıntı grafik ayarları olacak ki. Takılma yani bunlara.

Oyunun resmi çıkış sistem gereksinimlerinin çıkmasını bekleyin, bu noktada şu an için net bir şey söylemek pek mantıklı değil.

Ama, az çok günümüzün modern ve sağlam AAA oyunlarına baktığımız zaman; RAM miktarının 12, hatta 16 GB'a doğru standartlaşmaya başladığı düşünülürse rahat bir oynanış deneyimi için bir ihtimal belki bellek takviyesi yapmanız gerekebilir, onun haricinde kalan bileşenlerin oyunu rahatlıkla çalıştırmak için yeterli geleceğini düşünüyorum. Oyunun çıkışını bekleyin, bazı oyunlar tavsiye edilen sistem gereksinimlerinin altında bile rahatlıkla çalışırken şimdiden; şu ayarda şu kalitede X FPS civarı alırsın, kaldırır-kaldırmaz gibi yorumlarda bulunmak doğru gelmiyor bana.

Geri
Yukarı