Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri

recepEmirhan

Hectopat
Bildiğiniz üzere oyunun sistem gereksinimleri açıklandı ama bazı kişiler bu gereksinimlerin pek de mantıklı olmadığını söylüyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Minimum requirements:

64-Bit Windows 7 or 64-Bit Windows 10. DirectX® 12 is necessary to run the Game.
Processor: Intel Core i5-3570K or AMD FX-8310. Finding a CPUs performance hierarchy chart or comparison website and comparing One's CPU with our minimum is suggested.
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 780 3GB or AMD Radeon RX 470. Finding a Graphics Card performance hierarchy chart or comparison website and comparing One's video Card with our minimum is suggested.
RAM: 8 GB
Disk space: 70 GB HDD (SSD recommended)

Recommended requirements:

64-Bit Windows 10. DirectX 12 is necessary to run the Game.
Processor: Intel Core i7-4790 or AMD Ryzen 3 3200G
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB or AMD Radeon R9 Fury
RAM: 12 GB
Disk space: 70 GB SSD

Optimizasyon sıkıntıları gelecek olan yamalarla düzeltilecektir. Bu haliyle oyunu oynamak için üst seviye denebilecek sistemler gerekiyor. Düzeltemezlerse oyunu satamayacaklar zaten.

GTX 1060 High, Ultra 60 FPS yalan oldu gözüküyor 😂
Burda benlik bir şey yok arkadaşın da iddaa ettiği gibi grafikler zamanın ötesi olduğu için de değil sistem gereksinimlerinin çuvallaması. Şu an oyun her yerde rezil ötesi bir optimizasyona sahip olduğu için bombardımana tutuluyor. Grafik/performans yüzdesi yerlerde. RTX 3090 bile 4k da 40 fps lerde geziniyor. Burada benim hatam CDPR'e güvenmemdi ve yanlışımı kabul ediyorum. RTX 2070'im ile oyunu 1080p ultrada sorunsuz oynuyorum ama grafik ve optimizasyondan da öte oyun resmen olmamış. Steamde neden olmadığı hakkında uzun bir yazı yazıcam o yüzden buraya yazmama gerek yok. Üzülerek söylüyorumki maksimum 6/10 luk bir oyun. Bu kadar hype'a yazık oldu gerçekten.

Burda benlik bir şey yok arkadaşın da iddaa ettiği gibi grafikler zamanın ötesi olduğu için de değil sistem gereksinimlerinin çuvallaması. Şu an oyun her yerde rezil ötesi bir optimizasyona sahip olduğu için bombardımana tutuluyor. Grafik/performans yüzdesi yerlerde. RTX 3090 bile 4k da 40 fps lerde geziniyor. Burada benim hatam CDPR'e güvenmemdi ve yanlışımı kabul ediyorum. RTX 2070'im ile oyunu 1080p ultrada sorunsuz oynuyorum ama grafik ve optimizasyondan da öte oyun resmen olmamış. Steamde neden olmadığı hakkında uzun bir yazı yazıcam o yüzden buraya yazmama gerek yok. Üzülerek söylüyorumki maksimum 6/10 luk bir oyun. Bu kadar hype'a yazık oldu gerçekten.
Gerçekten yazık oldu. Ayrıca hocam Steam adresinizi verebilir misiniz? İncelemenize bakmak isterim.

Geri
Yukarı