Cyberpunk 2077, Yeniden PlayStation Store’a Eklenebilir

Diğer bilindik firmala göre düşük 10 milyar.

Karşılaştırma yapmana gerek yok. Bu adamlar Witcher serisinden 1 milyar dolara yakın para kazandılar. Bağışlar ile ayakta duran bir firma değiller. Bu yazdığım paralar öyle küçük rakamlar değil ve devletten falan destek alıyorlar. Mesele büyüklük küçüklük değil. Acemilik. 100 milyon dolara PS4'e Last of Us 2 gibi bir oyun yaptılar. Cyberpunk'un maliyeti çok daha fazla bu oyundan ama aralarındaki kalite farkı dağlar kadar ve Cyberpunk PS4'te oynanmıyor bile.

Oyun konsolda ne durumda bilmiyorum fakat eminim ki halen stabil değildir. PC'de oynuyorum oyunun teknik açıdan yetersiz olduğunu gelen 2 büyük güncellemeye rağmen hissediyorum. Özellikle optimizasyon anlamında ciddi bir güncelleme gelmesi şart. Düşük sistemde oyun asla stabil çalışmıyor.
Oyun yapım aşamasından anlamam fakat eski çalışanların söylediklerine göre Red Engine bu oyun için hazır olmadığı oyunu yaparken bir de oyun motorunu geliştirmeye çalıştıklarından bahsetmişlerdi. Oyunda ki fizik dinamikleri dahi çok yetersiz. Bunlar oyun motorundan kaynaklanabilecek bir sorun olabilir mi?

Şu çöple ilgili tek haber daha görmek istemiyorum. Bu oyun çıkana kadar kafamızı ütülediler her zaman dedim balon balon diye. CDPR kim ki oyunu adam olsun.
CDPR: Witcher 3'le adını tarihe yazdıran firma, CD satmaktan buralara gelen firma. Bir geçmişini oku öyle gel.

Oyun konsolda ne durumda bilmiyorum fakat eminim ki halen stabil değildir. PC'de oynuyorum oyunun teknik açıdan yetersiz olduğunu gelen 2 büyük güncellemeye rağmen hissediyorum. Özellikle optimizasyon anlamında ciddi bir güncelleme gelmesi şart. Düşük sistemde oyun asla stabil çalışmıyor.
Oyun yapım aşamasından anlamam fakat eski çalışanların söylediklerine göre Red Engine bu oyun için hazır olmadığı oyunu yaparken bir de oyun motorunu geliştirmeye çalıştıklarından bahsetmişlerdi. Oyunda ki fizik dinamikleri dahi çok yetersiz. Bunlar oyun motorundan kaynaklanabilecek bir sorun olabilir mi?
Evet. Oyunla, oyun motoru aynı anda yapıldı. Nedeni ise Witcher evreninin kalabalık olmaması ama Cyberpunk evreninin kalabalık olması. Bu arada Cyberpunk neredeyse 4 yılda yapıldı.
Aynı firma Cyberpunk ile de adına kara leke sürdü.
4 tane normal, 2 tane gizli son. Görevlerini yapmaya üşendiğim açık dünya. Başına oturup 4-5 saat kalkamadığım oyun. Hikayeside tatmin edici. RPG'nin sönük olması oyunu çöp falan mı ediyor? Sallayanların yarısı YouTube'a "Cyberpunk 2077 Bug derleme eĞe" yazanlar.

Evet. Oyunla, oyun motoru aynı anda yapıldı. Nedeni ise Witcher evreninin kalabalık olmaması ama Cyberpunk evreninin kalabalık olması. Bu arada Cyberpunk neredeyse 4 yılda yapıldı.

Witcher 3 haritası 6 kat daha büyük Cyberpunk'tan. 🤣 konuya iyice kendini bilmez fanboylar dolmaya başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı