Cyberpunk 2077, Yeniden PlayStation Store’a Eklenebilir

Haha, her şey boyut mu? "Kalabalık" dedim. Konuya ben gelmeden önce çok bilmişler dolmuş bile.

Yahu, ne kalabalığından bahsediyorsun? Yapay zeka yoksunu, hepsi birbirinin aynısı olan klon NPC'leri mi sayıyorsun? Witcher 3'te de vardı onlardan fazlasıyla, merak etme.

Yahu ne kalabalığından bahsediyorsun? Yapay zeka yoksunu hepsi birbrinin aynısı olan klon NPCleri mi sayıyorsun? Witcher 3'te de vardı onlardan fazlasıyla merak etme.
Ben yapay zekadan bahsetmiyorum. Kaç kere söylemeliyim anlamadım ama "Kalabalık"tan bahsediyorum, "Kalabalık". Anca mal mal yürüyorlar desen anlarım. Oyun motoru o kalabalığı kaldırmayacağı için yenisi yapıldı işte.

Ben yapay zekadan bahsetmiyorum. Kaç kere söylemeliyim anlamadım ama "kalabalık"tan bahsediyorum, "kalabalık". Anca mal mal yürüyorlar desen anlarım. Oyun motoru o kalabalığı kaldırmayacağı için yenisi yapıldı işte.

Bende sana diyorum ki Witcher 3'te eğer açıp hiç oynadıysan şehirlerde fazlasıyla kalabalık vardı. Ancak oyun sapıtmıyordu. Ayrıca oyunun tek sorunu kuru kalabalığı değil. Her yönden dökülüyor ve bug fışkırıyor. Verdiğin sadece tek bir örnek. Cyberpunk böyle savunamazsın.

Bende sana diyorum ki Witcher 3'te eğer açıp hiç oynadıysan şehirlerde fazlasıyla kalabalık vardı. Ancak oyun sapıtmıyordu. Ayrıca oyunun tek sorunu kuru kalabalığı değil. Her yönden dökülüyor ve bug fışkırıyor. Verdiğin sadece tek bir örnek. Cyberpunk böyle savunamazsın.
Dökülmüyor. Patch 1.2 Part 1/2'de 500 bug çözüldü en az. Üzerine bu kadar düşülen bir oyun nasıl dökülüyor diyebilirsiniz anlamadım. Tamam buglu. Çok buglu. Tatmin edici hikaye, görev fışkırtan açık dünya, eee bunlara birşey yok mu?

Haklısın.
Dökülmüyor. Patch 1.2 Part 1/2'de 500 bug çözüldü en az. Üzerine bu kadar düşülen bir oyun nasıl dökülüyor diyebilirsiniz anlamadım. Tamam buglu. Çok buglu. Tatmin edici hikaye, görev fışkırtan açık dünya, eee bunlara birşey yok mu?
Açık dünyada yan görev bol ama yaşamıyor ve etkinlik yok gibi.

Size eski bir video atayım. Gerçekten bu işi teknik açıdan artık nirvanasına çıkmış adamlar tarafından yapılan objektif eleştirileri birazcık izleyin ve dinleyin eğer yapmadıysanız. Bizler oyuncu olarak bakıyoruz ama bu adamlar yapımcı ve oyuncu olarak beklentisiz her yönüyle ele alıyorlar ve eleştirileri çokta farklı değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Size eski bir video atayım. Gerçekten bu işi teknik açıdan artık nirvanasına çıkmış adamlar tarafından yapılan objektif eleştirileri birazcık izleyin ve dinleyin eğer yapmadıysanız. Bizler oyuncu olarak bakıyoruz ama bu adamlar yapımcı ve oyuncu olarak beklentisiz her yönüyle ele alıyorlar ve eleştirileri çok da farklı değil.

*Bu adamlar mı güzel eleştiriyor? Adamlar resmen "o" çiziyorlar.
Video içeriği: Bug var ab>bu oyunu indie firma yapsaydı bitmişti.> bug var ab>rockstar kral yaaah>...
*"Nasıl olur da adam, kocaman silahı çantasız taşır!" cümlesi çok doğru bir eleştiriydi gerçekten. (!)
*İyi puan veren mecralara da "bi' halt bilmez." gibi lanse etmezsin sanki ya...
*Hala oyuna saf RPG diyorlar. The Witcher 3 ne kadar RPG ise Cyberpunk'ta o kadar RPG. (ki zaten CDPR'da oyun çıkmadan bir yıl önce "Action RPG" diye güncellendi ama sanırım nefretçiler sağırlar.)
*Düşmanların "yetersiz zeka" olayı AC: Valhalla'da da var ama konuşan kim? (bu dediğim CP2077'deki yapay zeka iyi olduğu anlamına gelmiyor bu arada, yanlış anlaşmasın. Derdim tamamen nefretçilerin bu konu hakkında gereğinden fazla "laga luga" yapmaları.)
* 7 sene geliştirildi diyor. Tamam kanka!
*Adam oyunu oynamamış diyor ki: " V'nin motivasyonu yok." oyunu oynayan herkesin V'nin motivasyonun night City efsanesi olmak istemesi olduğunu bilir. (nefretçiler dışında.)
*Steam'de oyunu beğenmeyenler hakkında "bunu nasıl beğendinz yhaaa!" demek aşırı dangozluk. İnsanların neyi sevip sevmemeleri kimseyi ilgilendirmez. Bir söz vardır "zevkler ve renkler tartışılmaz." diye. Sanırım Türkiye de kimse bu sözü uygulamıyor. Tavsiyemdir, uygulayın ve uygulatın.
-Tabii ki de oyunun eksikleri var. Örneğin performans, örneğin buglar. Ama mekaniksel olarak oyunun bir eksiği olduğunu düşünmüyorum. RPG kısmı gayet tatmin etti. RPG demek sadece diyalog seçmek değildir. RPG aynı zamanda oynanış özgürlüğüdür ve CP2077 bana bu özgürlüğü verdi. Uçan, kaçan, katana kullanan bir sayko da oldum; sıfır ses ile gizli gizli ilerleyen bir ninja da oldum. Bana bu özgürlüğü kaç tane arpg oyun veriyor.

(CDPR fanı değilim, sadece yapılan bir eseri cahilce eleştiri kusmak canımı sıkıyor.)

Geri
Yukarı