Cyberpunk 2077'de son durum ne?

Atakan D.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bildiğiniz gibi Cyberpunk ilk çıktığında buglarla dolu olmasından dolayı çok fazla dalga konusu oldu. Şu an oyunu kuponla beraber Epic'te 64.50 liraya satın alabiliyorum, daha önce hiç oynamadım. Şimdiye kadar getirdikleri güncellemeler ve iyileştirmeler yeterli mi? Optimizasyon nasıl? Teşekkürler.

60 liraya alınabilir fakat üstünü vermezdim ben.

İyileştirmeler var, önceki durumuna göre çok iyi. Ancak bu oyunun iyi bir durumda olduğu anlamına gelmiyor. Eğer oyunu oynayacaksanız buglara göz yumacaksınız. Bu oyunun sıkıntısı sadece buglar değil, iğrenç yapay zeka gibi sıkıntılar da var ve bu hâlâ devam ediyor.

Oyuna yakın zamanda tekrar başladım ve bitirdim. Oyunu direkt etki etmeyen, sadece atmosferi bozan çok fazla bug var ve bunları çok uzun olmayan aralıklarla sürekli görüyorsunuz. Bunun haricinde birkaç kere save'i geri almama zorunu bırakacak bug ve direkt bir görevi yapılamaz hâlde bırakan bir bugla karşılaştım. Alıp almamak size kalmış ama oyun ilginizi çekiyorsa her şeye rağmen yine seversiniz.
Çok fazla derken sürpriz bozan olarak ekler misiniz? Biz mi kaçırdık? Yoksa denk mi gelmedik? Kayıt konusunda, oyunun kayıt sistemi biraz farklı işliyor. Bir görev sekansını kendi içinde ayrı oto kayıt alıyor. Bir de görev bitince normal sekansı kayıt alıyor. Esasen merak ettiğim genel olarak diğerlerinden ayrımı ne? Mesela Valhalla'yı oynarken orada da aşağı yukarı benzer sorunlarla karşılaştım.

Çok fazla derken sürpriz bozan olarak ekler misiniz? Biz mi kaçırdık? Yoksa denk mi gelmedik? Kayıt konusunda, oyunun kayıt sistemi biraz farklı işliyor. Bir görev sekansını kendi içinde ayrı oto kayıt alıyor. Bir de görev bitince normal sekansı kayıt alıyor. Esasen merak ettiğim genel olarak diğerlerinden ayrımı ne? Mesela Valhalla'yı oynarken orada da aşağı yukarı benzer sorunlarla karşılaştım.
Sanırsam oyunda yaşadığım küçük bug'ları soruyorsunuz.

Bunlara örnek vermek gerekirse araç çağırdığınızda aracın sizi ezip geçmesi ve yoluna devam etmesi, savaş sırasında hiçbir şey yapmadan bekleyen yapay zekalar, bazı araçları park ettikten sonra yükselmesi, öldükten sonra bug'a giren cesetler, yerde durması gereken bazı cisimlerin havada durması(ölen yapay zekanın silahı gibi)... Daha çooook var. Bunlar küçük ve oyun içerisinde alıştığınız bug'lar

Bu tür bug'lar oyun içinde kodlu olan, herkese sabit olan şeyler değil. Benim başıma gelen bir bug'ın size, size olan bir bug'ın bana olmaması gayet doğal. Sadece bazı görevleri yapılamaz hâlde bırakan bazı genel bug'lar var ve bu herkese olmasa da oyuncuların bir kısmına oluyor. Oyuncu olarak korktuğunuz bug'lar bunlar oluyor.
Koskoca firmadan daha iyi biliyorsunuz efendim. Acaba casus falan mısınız yoksa CEO falan mısınız? Bilelim de ona göre yorum yapalım.
Aynı oyun firması Cyberpunk için oyun hazır olduğunda çıkacak demişti. İnsanların aynı firmanın açıklamalarını direkt olarak kabul etmemesi bence gayet doğal.

Koskoca firmadan daha iyi biliyorsunuz efendim. Acaba casus falan mısınız yoksa CEO falan mısınız? Bilelim de ona göre yorum yapalım.
Yok dayıoğlu gelmez manasında demedim gelen güncelleştirmeleri gördük ona bakarak konuştum. Öyle büyük sıçrama yaşatmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı