Cyberpunk 2077nin çok kısa olması

Kaç saatte bitirdiniz bilmiyorum ama sanırım çok fazla yan görev yapmamışsınız. Yan görevler böyle oyunların tadı tuzu.

Sizin bahsettiğiniz sonu bilmiyordum. Onu da yapayım bari.
0 yan görev diyebilirim hayatımda oynadığım 2. RPG oyunları çok fazla oynamıyorum bi dark souls bi bunu oynadım

Teknik sorunları ve optimizasyonu düzgün olsaydı bile sırf bitirmek için bitirilecek bir oyun olmuş. Yani bitirdikten sonra ikinciye isteğim kesinlikle olmazdı yakın bir zaman içinde ve aklımda ise oyunla alakalı sonrasında hiçbir şey kalmazdı. Hatırlanmaya değecek bir derinliği yok.

@@Kxfir

Dark Souls ile Cyberpunk RPG kategorisinde bile yan yana gelemezler. İkisi çok farklı oyunlar. Dark Souls bir japon RPG'si en başta.

Hocam bu oyunu yan görevsiz oynarsanız zaten hikaye havada kalır, herkes yan görev yapacağı için ana hikayeyi 50 saat yapıp yan hikayeleri de ana hikayeye bağlamamışlar.

Yan görevleri yapmanızı öneririm. Özellikle şu saydıklarım; Unuttuklarım olabilir.

Devlet başkanı olmak isteyen koca ve onun eşinin hikayeleri ve o hikayelerin bir kısmında rastladığımız polis abi River Ward
Judy
Panam
Rogue
Misty kartları (bulması kolaydı bence)
Silverhand görevleri
Kerry
Delamain
Erkek karakter yaparsanız Panam ile kız karakter yaparsanız Judy ile sevgili olabiliyorsunuz. Eğer erkek olup Judy ile ilişkiye girmek isterseniz tipim değilsin falan diyor.

Hocam bir YouTube kanalında görmüştüm. Oyunun %70 oranında yapmışlar ve 100 saat kadar oynamışlar. Yani 130 saat kadar rahat oynanıyor oyun.
1608074062179.png

Nasıl 130 saat hocam? oyunun %100ü 70 saat, ne yapıyorlar kanalda her deliğe girip dolaşıyorlar mı?

Oyunu en fazla iki saat oynadım sanırım. Fakat beni hiç sarmadı, aşırı sıktı. RPG sana göre değil diyebilirsiniz fakat aynı şey Witcher 3'de olmamıştı. Resmen akmıştım onda.

Oyun 4. saatden sonra başlıyor :)
oyunu DLC'leri çıkınca tekrar başlayıp kadın karakter olarak bitireceğim şimdi erkek olarak bitirdim ama gerçekden çok kısa ana hikayesi tamamen yan görevlere odaklandım çok nadir ana görev yaptım yan görevler açılır belki diye ve oyun bitti :D.

Son düzenleme:
Hocam bir YouTube kanalında görmüştüm. Oyunun %70 oranında yapmışlar ve 100 saat kadar oynamışlar. Yani 130 saat kadar rahat oynanıyor oyun.

Hocam oyun ana hikayesi 15-20 saat arası oluyormuş ben 0 yan görev yapınca tabii kısa sürdü hayliyle şimdi bir daha baştan başlayacağım bakalım yan görev abanarak oynayacagım bir de farklı bir son deneyeceğim umarım güzel olur

Teknik sorunları ve optimizasyonu düzgün olsaydı bile sırf bitirmek için bitirilecek bir oyun olmuş. Yani bitirdikten sonra ikinciye isteğim kesinlikle olmazdı yakın bir zaman içinde ve aklımda ise oyunla alakalı sonrasında hiçbir şey kalmazdı. Hatırlanmaya değecek bir derinliği yok.

@@Kxfir

Dark Souls ile Cyberpunk RPG kategorisinde bile yan yana gelemezler. İkisi çok farklı oyunlar. Dark Souls bir japon RPG'si en başta.

Dediğim gibi RPG oyunlarından anlamadığım için öyle bir karşılaştırma yaptım kusura bakmayın

Hocam bu oyunu yan görevsiz oynarsanız zaten hikaye havada kalır, herkes yan görev yapacağı için ana hikayeyi 50 saat yapıp yan hikayeleri de ana hikayeye bağlamamışlar.

Yan görevleri yapmanızı öneririm. Özellikle şu saydıklarım; Unuttuklarım olabilir.

Devlet başkanı olmak isteyen koca ve onun eşinin hikayeleri ve o hikayelerin bir kısmında rastladığımız polis abi River Ward
Judy
Panam
Rogue
Silverhand görevleri
Kerry
Delamain
Erkek karakter yaparsanız Panam ile kız karakter yaparsanız Judy ile sevgili olabiliyorsunuz. Eğer erkek olup Judy ile ilişkiye girmek isterseniz tipim değilsin falan diyor.

Hocam panam güzel karakter oyunda ilişki kurabileceğimi düşündüm fakat yan görev yapmayınca olmuyormuş sanırım oyun bir anda bitince e hani ilişkiler falan dedim yani kısacası ben direk oyunu ana hikayeden itibaren sandım yan görevleri çok takmadım şimdi baştan oynayacagım ve yan görev abanıcam

Oyun 4. saatden sonra başlıyor :)
oyunu DLC'leri çıkınca tekrar başlayıp kadın karakter olarak bitireceğim şimdi erkek olarak bitirdim ama gerçekden çok kısa ana hikayesi tamamen yan görevlere odaklandım çok nadir ana görev yaptım yan görevler açılır belki diye ve oyun bitti :D.

Evet 15-20 saat bir oynanışı var ana görev keşke biraz daha uzun tutsalardı çok fazla yan görev abanmışlar gibi geldi bana ama güzel oyun şu teknik hatalar bir düzelse bir de High falan oynasak şu an anca Low sistemim yetmesine rağmen High oynayamıyorum

Ben de direk bitirme hatasına düştüm. Hevesim kursağımda kaldı. Aynı sonla bitirdim. Baştan başladım. Bu sefer farklı bir son deneyeceğim ve yan görevleri yapacağım.
Hanako Arasaka'yı Kaçırdıktan sonra çöl taraflarında bir otel odasına sığınıyoruz. Odaya gelen kızla konuştuktan sonra odadan çıkıp Silverhand ile ne yapacağınıza karar veriyoruz. Oyunun sonunu doğrudan etkiliyor. Tam hatırlamıyorum ama bu şekilde oluyordu galiba. Panam İle ana görev yaptıktan sonra da Silverhand ile konuşuyorduk galiba. Oyunun sonu orada da değişiyor olabilir. Şu an tam hatırlayamadım.

Ben hala bitiremedim. Galiba günde 24 saat falan oynuyorsunuz oyunu. :D
Anahikayeden ilerlersen 23-24 saatte bitiyor.

Judy
Panam
Rogue
Silverhand görevleri
Kerry
Delamain
Aynısı kız olunca Panam için geçerli. Bir görev sonunda Panam'ın ayaklarına dokun seçeneği var, onu seçince V şimdi hiç sırası değil, yorgunum deyip uyuyor. :D

Dediğim gibi RPG oyunlarından anlamadığım için öyle bir karşılaştırma yaptım kusura bakmayın.

Bizim milletin ortak sorunu bu zaten. Anlamadığı şeyler hakkında yorum yapar hep. Kusurluk bir şey yok kişisel fikrini belirtmekte özgür herkes.

Geri
Yukarı