Cyberpunk 2077'nin FPS Olması

Alışırız. Gta 5 muhteşem bir oyun mesela ama karakterlerin içinde hissedemiyorsun kendini. Ama Half Life 2 , Metro gibi FPS oyunları beni hep oyunun içine sokmuştur. :)

Bir FPS sever olarak çok mutlu oldum ama çoğu insan bundan yakınıyor neden yakınıyorsunuz?
Açıkçası elle tutulur bir sebebim yok FPS olması çok da büyük bir sorun değil benim için fakat Cyberpunk bir karakteri dışardan görmekte hoş olurdu bana kalırsa.

Ben de uzun zamandır bunun garip olacağını düşünüyordum ama ön sipariş verdikten sonra nedense iyice inceledim ve deneyimi yani o içe geçiş ve yaşama olayını karakter olarak en iyi verecek şekil bu diye düşünüyorum artık. He NPC'lerin de iyi olması lazım. Sırıtan hareketleri olursa (ki bir oynayış videosunda hani depoya bomba attığı görevde hiç hoş olmayan hareketleri vardı NPC'lerin, hatta yapay zeka çok düşükmüş gibiydi) oyun FPS'ymiş, oyunun içine almasıymış falan yalan olur. Şu an tek endişem NPC'lerin aptal hareketleri olmaması ve kargalaşarlarda iç içe geçmemeleri. O dünyayı yaşamak için karakteri görmekten alıkoyuluyorsak her şey mükemmel olmalı dış dünyada da.

TPS olmaması bir yandan daha mantıklı, FPS ile o evrende oynamak bence çok daha mantıklı. TPS'nin artısı karakteri görebilmek gibi pek gerekli değil, sonuçta FPS modunda da ayna gibi yerlere gidince görülebilir. Belki yapımcı ayarlara TPS gibi bir seçenek ekleyebilir, ancak ben sorun etmiyorum. FPS ile oyunun evreninin içine dalmak daha zevkli ve canlı olacak.

Geri
Yukarı