Cyberpunk başarılı mı yoksa hayal kırıklığı mı?

Şimdilik benim için hayal kırıklığı ama gelen güncellemeler ile daha iyi olacağını düşünüyorum.
Normalde bu kadar hata olması çok normal aslında. Tüm oyunlarda böyledir oyun test edilir büyük hatalar giderilir. Genel kullanıcıya sunulduğunda yavaş yavaş tüm hatalar düzeltilir.

Yahu hangi AAA oyun ilk çıktığında performans sorunlu ve hatalar ile çıkmıyor? Mesela RDR2 PC çıkışı berbattı ama bu kadar yerin dibine sokmadınız oyunu. Gelecek güncellemeler ile toplarlayacaklardır.
Rdr2 sorunlu çıktı evet ancak oyunda uçan at arabaları yoktu. Bozuk mini mapler yoktu. Binaların içinden geçen araçlar ve npcler yoktu. Npcleri kukladan hallice yapılmış yapay zeka sıfır. Demek istediğim rdr bir kaç güncelleme ile düzeldi bu oyunun bir kaç güncelleme ile düzelmesi oldukça zor.

RDR2 sorunlu çıktı evet ancak oyunda uçan at arabaları yoktu. Bozuk mini mapler yoktu. Binaların içinden geçen araçlar ve NPC'ler yoktu. Demek istediğim RDR birkaç güncelleme ile düzeldi bu oyunun birkaç güncelleme ile düzelmesi oldukça zor.

Bu hatalar ile bir tek ben karşılaşmıyorum herhalde. Düzeltilir merak etmeyin. Test eden insanlara verdikleri sürüm çok berbattı sonra 20GB güncelleme çoğu hatayı düzelttiler.

Rdr2 sorunlu çıktı evet ancak oyunda uçan at arabaları yoktu. Bozuk mini mapler yoktu. Binaların içinden geçen araçlar ve npcler yoktu. Npcleri kukladan hallice yapılmış yapay zeka sıfır. Demek istediğim rdr bir kaç güncelleme ile düzeldi bu oyunun bir kaç güncelleme ile düzelmesi oldukça zor.
Rdr 2 PC ye bugsız ve glitchsiz rezalet bir optimizasyonla çıkmıştı. Bug ve glitch PC'de o kadar fazla yoktu çünkü oyun ilk önce konsollara çıkmıştı. Çıktığı zaman Ps4'de oynamış biri olarak söylüyorum eğer çıkışıyla beraber oynasaydınız oyunu "uçan atları, kaybolan textureları, takla açan Npcleri" onda da görürdünüz.

Rdr 2 PC ye bugsız ve glitchsiz rezalet bir optimizasyonla çıkmıştı. Bug ve glitch PC'de o kadar fazla yoktu çünkü oyun ilk önce konsollara çıkmıştı. Çıktığı zaman Ps4'de oynamış biri olarak söylüyorum eğer çıkışıyla beraber oynasaydınız oyunu "uçan atları, kaybolan textureları, takla açan Npcleri" onda da görürdünüz.
Çıktıktan 1 hafta sonra ps4 için satın alıp oynadım merak etmeyin ancak bu oyun kadar sıkıntıları görmedim ben. Bu oyunda doğru giden birşey varsa söyleyin. Araç kullanımı kötü, vuruş hissiyatı kötü, kaplamalar modellemeler kötü ve sorunlu, oyun fiziği sıkıntılı, hud hatalı hasar alıyorum can 2 saniye sonra eksiliyor. Optimizasyon sorunlarını saymama gerek bile yok sanırım. Oyunda düzgün olan bir tane durum var mı ? Oyun yabana atılacak bir oyun değil kesinlikle, bir potansiyeli var ama bu şekilde sunulmamalıydı. Aşırı beklentiye soktular milleti sonuç ise bu.

Son düzenleme:
Çıktıktan 1 hafta sonra ps4 için satın alıp oynadım merak etmeyin ancak bu oyun kadar sıkıntıları görmedim ben. Bu oyunda doğru giden birşey varsa söyleyin. Araç kullanımı kötü, vuruş hissiyatı kötü, kaplamalar modellemeler kötü ve sorunlu, oyun fiziği sıkıntılı, hud hatalı hasar alıyorum can 2 saniye sonra eksiliyor. Optimizasyon sorunlarını saymama gerek bile yok sanırım. Oyunda düzgün olan bir tane durum var mı ?
Dediğim gibi Rdr2 yi de çıkışıyla beraber oynadım. Bahsettiğim glitch bugları da gördüm. Siz görmediyseniz şanslısınız. Mesela şuanda sizin bahsettiğiniz ve diğer çoğu kullanıcıların müzdarip olduğu sorunlarla da ben karşılaşmadım Cp77'de 26 saatlik tecrüben de. Bahsettiğiniz o kötü bu kötü dediğiniz çoğu şey baya öznel sevmediysen bir şey diyemem. İlla başka bir oyunla çıkışını karşılaştırmakta saçmalıktıktan başka bir şey değildir. Fakat biraz toparlanması şart, özellikle optimizasyonu konusunda.

Geri
Yukarı