Çok büyük hayal kırıklığı: Cyberpunk 2077

APlusMath

Decapat
Öncelikle şunu başta belirteyim. Bende bu oyunu bekleyenlerdendim, önsiparişle aldım, asla zevkinizi baltalamak için açmıyorum konuyu. Bu oyuna başta beklentim çok büyük değildi, fanboyları yüzünden benim de beklentim çok arttı. Yok tarihin en iyisi olacak, yok oyun dünyası artık değişecek falan falan, neler neler yazıyorlardı her gün.

Açık açık soruyorum. Şu hataları bugları optimizasyon sorunlarının yarısını Ubisoft yapsaydı eğer, bu oyunu yerden yere vurup rezil etmez miydiniz?
Oyunun grafikleri muhteşem olacak dendi, fragmanlarda falan mükemmeldi. Oyuna girdik, RTX açsan bile, cansız renksiz bir dünya ile karşı karşıya geldik. Grafikler çok kötü. Dövüş mekanizması berbattı. Oyunun fizik motoru resmen yok! Vuruş hissiyatı CS 1.6'dan hallice. Araba sürüşü berbat. NPC'ler çok kötü.
Yürüme koşma simülasyonu o kadar kötü ki.
Yüz tasarımları berbat. Karakter yaratmak hersene çıkan FIFA, NBA de bin kat daha iyi. Öyle 2 seçenek penis koymayla gerçekçi olunmuyor. GTA felan beklemedik kardeşim. GTA bekleyecekler beğenmez diyorlar bir de. Araba sürülmüyor diyoruz, yarış oyunu mu bu diyor. Vuruş hissiyatı yok diyoruz, Call of Duty mi oynuyorsun diyor. Dövüş mekanizması çok kötü diyoruz, MMA mi oynuyorsun diyor. Açık alanı kötü diyoruz. RPG bu RDR2 mi oynuyorsun diyor! NPC'ler kötü diyoruz. RDR2 mi oynuyorsun kardeşim diyor. Birader bu oyunu siz falan mı yaptınız? Niye bu kadar savunuyorsunuz?

Buglar ve optimizasyon sorunları her oyunda olur, düzeltilir. Ama bu oyunun asıl sıkıntısı, sorunlu bir oyun olması değil, başarısız bir oyun olmasıdır.

Balon olacak diyenlere o kadar laf ettik, meğer haklılarmış. Bu oyunu ciddi manada savunan ve şu yukarıdaki dediklerimi inkar eden net olarak fanboydur! Uzak durunuz bu kişilerden.

Başarısız, büyük bir hayal kırıklığı!

Öncelikle şunu başta belirteyim. Bende bu oyunu bekleyenlerdendim, önsiparişle aldım, asla zevkinizi baltalamak için açmıyorum konuyu. Bu oyuna başta beklentim çok büyük değildi, anboyları yüzünden benim de beklentim çok arttı. Yok tarihin en iyisi olacak, yok oyun dünyası artık değişecek falan falan, neler neler yazıyorlardı her gün.

Açık açık soruyorum. Şu hataları bugları optimizasyon sorunlarının yarısını Ubisoft yapsaydı eğer, bu oyunu yerden yere vurup rezil etmez miydiniz?
Oyunun grafikleri muhteşem olacak dendi, fragmanlarda falan mükemmeldi. Oyuna girdik, RTX açsan bile, cansız renksiz bir dünya ile karşı karşıya geldik. Grafikler çok kötü. Dövüş mekanizması berbattı. Oyunun fizik motoru resmen yok! Vuruş hissiyatı CS 1.6'dan hallice. Araba sürüşü berbat. NPC'ler çok kötü.
Yürüme koşma simülasyonu o kadar kötü ki.
Yüz tasarımları berbat,karekter yaratmak hersene çıkan fifa nba de bin kat daha iyi ,öyle 2 seçenek çük koymayla gerçekçi olunmuyor. GTA felan beklemedik kardeşim. GTA bekleyecekler beğenmez diyorlar bide. Araba sürülmüyor diyoruz, yarış oyunu mu bu diyor. Vuruş hissiyatı yok diyoruz, Call of Duty mi oynuyorsun diyor. Dövüş mekanizması çok kötü diyoruz, mma mi oynuyorsun diyor. Açık alanı kötü diyoruz. RPG bu Rdr2 mi oynuyorsun diyor! Npcler kötü diyoruz. RDR2 mi oynuyorsun kardeşim diyor (??) Birader bu oyunu siz felan mı yaptınız? Niye bu kadar savunuyorsunuz?

Buglar ve optimizasyon sorunları her oyunda olur, düzeltilir. Ama bu oyunun asıl sıkıntısı, sorunlu bir oyun olması değil, başarısız bir oyun olmasıdır.

Balon olacak diyenlere o kadar laf ettik, meğer haklılarmış. Bu oyunu ciddi manada savunan ve şu yukarıdaki dediklerimi inkar eden net olarak fanboydur! Uzak durunuz bu kişilerden.

Başarısız, büyük bir hayal kırıklığı!

Şahsen dediklerinin hiçbirine katılmıyorum. Ne vuruş hissiyatı kötü ne araba sürüş mekaniği ne fizik motoru ve grafikleri de olabildiğince renkli ve harika. Oyunu oynadığına bile inanasım gelmiyor :)

Araba sürüşü nasıl berbat oluyor? Videolarda bile 'enfes' gözüküyor. GTA VI'cıların şu oyuna çamur atmalarını da anlamıyorum.

Videolarda bile diyorsun, hey Allah'ım😂. Oyunu umarım oynarsın, o zaman anlarsın. 12 yıl önceki GTA IV bu oyundan birçok yönüyle zaten daha iyi. Açık alan, RPG konusuna girmeden diyorum.

Deme öyle ya o kadar kötü değil. Yayıncıları izledim ben memnunlar, öyle harika bir oyun değil ama hakkını yememek lazım. Ben Enis Kirazoğlun'dan dinlerim genelde oyunları, onun zevkleri bana hitap ediyo. Bu açıdan Enis beğendi ise ben de beğendim :D.

Videolarda bile diyorsun, hey Allah'ım😂. Oyunu umarım oynarsın, o zaman anlarsın. 12 yıl önceki GTA IV bu oyundan birçok yönüyle zaten daha iyi. Açık alan, RPG konusuna girmeden diyorum.
Oyunu zaten oynuyorum. Sürüş hissini gayet iyi buldum. 'Videolardan' kastım, videolarda bile sürüş kısımları iç açıcı şekilde gözüküyor. Bu kadar gömülmesi mantıklı değil.

Oyunu genel olarak beğendim ben. Araba sürüşleri berbat gerçektende. Ancak çok takılmadım. Zaten araba sürmeyi veya yarış oyunlarını hiç sevmem. Bunun dışında RPG öğeleri çok hoşuma gitti benim. Diyaloglarda başarılı. Oyun muhteşem mi? Değil. Ancak herkesin oynaması gereken bir oyun. Puan verecek olsam 85 verirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı