Cyberpunk sürekli çöküyor

Emrevsync

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci:
AMD Ryzen 7 5700X 3.4GHZ 36MB AM4 65W
Anakart:
Biostar B550MH 4000Mhz OC S+V+GL DDR4 AM4 (mATX)
Ekran Kartı:
Palit RTX4070 Dual 12GB 192Bit GDDR6X DLSS 3
RAM:
GSKILL RipjawsV 16GB (2x8) Siyah 3200MHz DDR4 CL16*ÖZEL FİYAT*
Depolama M.2:
TwinMOS 512GB M.2 3600/3250 PCIe NVMe SSD NVMEFGBM2280*ÖZEL FİYAT*
Depolama HDD:
Seagate Barracuda 2 TB 7200RPM 3.5"
Kasa/Güç Kaynağı:
Darkflash Phantom 750W 80+Bronze Mesh RGB Mid.
Sistemim yeterli, oyunum orijinal, ekran kartı ve Windows güncellemelerinin hepsi yapılı bazen oyuna girerken bazen oyuna girdikten 5 dakika sonra çöküyor oyun gerçekten şu sıra çok oynamayı istiyordum. İnternete bakındım kesin bir çözümü yok veya eski çözümler şu anda ulaşılamıyor birçoğuna. Ne yapmalıyım? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu D:\İndirilenler\Oyunlar\Cyberpunk2077 gibi mantıksız bir klasöre kurmanızın sorun çıkardığını düşünüyorum. Silin, başka klasöre kurun. Daha iyisi mi? Kurulumun kendine klasör oluşturmasına izin verin. İndirilenler gibi Türkçe karakter içeren klasörlere kurmayın.

Ben o sorunu yaşarken Cyberpunk 2077'nin kurulu olduğu klasörden bin > x64 yoluyla ilerleyip oyunu her zaman Cyberpunk2077.exe ile başlatarak çökmeyi önlemiştim. Launcher ile girmek sorunlara yol açabiliyor.

Oyunu D:\İndirilenler\Oyunlar\Cyberpunk2077 gibi mantıksız bir klasöre kurmanızın sorun çıkardığını düşünüyorum. Silin, başka klasöre kurun. Daha iyisi mi? Kurulumun kendine klasör oluşturmasına izin verin. İndirilenler gibi Türkçe karakter içeren klasörlere kurmayın.

Altta yazan arkadaşın dediğini yapıp sorun devam ederse dediğinizi uygulayacağım, başka oyunlarda sorun yaşamadığım için kurulumu oraya yapmıştım. Teşekkürler, deneyeceğim.

Ben o sorunu yaşarken Cyberpunk 2077'nin kurulu olduğu klasörden bin > X64 yoluyla ilerleyip oyunu her zaman Cyberpunk2077.exe ile başlatarak çökmeyi önlemiştim. Launcher ile girmek sorunlara yol açabiliyor.

Teşekkürler, deneyeceğim hemen.

Dediklerinizi uyguladım fakat hala topu dikti diye oyundan atılıyorum. Başka çözüm öneriniz var mı acaba?

Altta yazan arkadaşın dediğini yapıp sorun devam ederse dediğinizi uygulayacağım, başka oyunlarda sorun yaşamadığım için kurulumu oraya yapmıştım. Teşekkürler, deneyeceğim.

Teşekkürler, deneyeceğim hemen.

Dediklerinizi uyguladım fakat hala topu dikti diye oyundan atılıyorum. Başka çözüm öneriniz var mı acaba?
Ne yazık ki yok. Moderatör arkadaşın dediği gibi oyunu Türkçe karakterler içermeyen bir dizine kurmak çözebilir. Kurmadan önce ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp yeniden kurmanızı tavsiye ederim.

Ne yazık ki yok. Moderatör arkadaşın dediği gibi oyunu Türkçe karakterler içermeyen bir dizine kurmak çözebilir. Kurmadan önce ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp yeniden kurmanızı tavsiye ederim.

Maalesef çözemedi durumu bu seçenek de ama kafaya koydum, araştırıp çözmeye çalışacağım. Ben de çözersem durumu güncellerim. Her oyundan attıgında daha çok heves yapıyorum 😀.
Teşekkürler yardımlarınız için, çözümü bilen herhangi biri yardımcı olursa da çok sevinirim.

Benimki de mi çözmedi? Rapor paylaşın:

Bırakın Steam kendi klasörü içine kursun, TR karakter kullanmayın klasörlerde. Büyük ihtimalle save almaya çalışıyor tabii save alamadığı için de crash veriyor.

Ayrıca Windows kullanıcı adında da türkçe karakter olmaması gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı