Daha koordine bir insan ırkı oluşturulabilir mi?

Hamzz

Hectopat
Makaleler
3
Yer
20 W 34th St, New York, NY 10001
Daha fazla  
Örneğin bir insanın sperm hücresine dayanıklılığını daha güçlendirecek bir gen koyarız ve o asker olur, başka birine beynini daha iyi kullanabilmesini sağlayan bir gen koyarız ve o bilim insanı olur.
Sizce böyle bir şey olabilir mi? Bazı mantık hataları olabilir.

Deneylerin sonucunda denek sağ çıkamayabilir ama neden olmasın.
Deneylerde kullanılacak gönüllü insanlar bulmanın zor olacağını sanmıyorum. Ayrıca üreme hücresine aktaracağımız için vücut hücrelerine zarar verme ihtimali düşük.

Örneğin bir insanın sperm hücresine dayanıklılığını daha güçlendirecek bir gen koyarız ve o asker olur, başka birine beynini daha iyi kullanabilmesini sağlayan bir gen koyarız ve o bilim insanı olur.
Sizce böyle bir şey olabilir mi? Bazı mantık hataları olabilir.

2 dünya savaşında bu tarz şeyler denenmişti diye biliyorum ama başarısız oldu ama Şu an bilim ilerledi olabilir belki.

8. sınıf fen dersinde görmüştüm bitkilerde yapıyorlar bu tür şeyleri hatırladığım kadarıyla şöyleydi ateş böceğinden gen alıp bitkiye uyguluyorlardı sanırım ileride insanlar içinde yaparlar.

Not:Bu benim fikrim. Katılmak zorunda değilsiniz. Yanlışta olabilir.

Bilim insanı bilgi,asker ise çalışma ile olur. Modifikasyon ile insanlar gelişebilir. Doğuştan üstün biri ancak hastalıklara dirençli biri olabilir.
Onun dışındaki şeylerin olması güzel olurdu. Ama insanları üstünleştircek veya bir konuda geliştirecek bir gen duymadım. Ama tek tük konularda fayda sağlayan şeyler olabilir.
8. sınıf fen dersinde görmüştüm bitkilerde yapıyorlar bu tür şeyleri hatırladığım kadarıyla şöyleydi ateş böceğinden gen alıp bitkiye uyguluyorlardı sanırım ileride insanlar içinde yaparlar.
Onu duymuştum.Tütün bitkisinde yapmışlardı. Ama ondan önce tütün bitkisini kısırlaştırmışlardı sanırım.

Tanricilik oynayacak kapasitede varliklar degiliz, henuz seboreik dermatite dahi care bulunamiyor, neden aft ciktigi cozulemiyor, neden uyudugumuzu dahi tam olarak bilmiyoruz. Tip bilimi zannettigimiz seyin cogu aslinda istatistik.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı