Daha koordine bir insan ırkı oluşturulabilir mi?

Not: Bu benim fikrim. Katılmak zorunda değilsiniz. Yanlışta olabilir.

Bilim insanı bilgi, asker ise çalışma ile olur. Modifikasyon ile insanlar gelişebilir. Doğuştan üstün biri ancak hastalıklara dirençli biri olabilir.
Onun dışındaki şeylerin olması güzel olurdu. Ama insanları üstünleştircek veya bir konuda geliştirecek bir gen duymadım. Ama tek tük konularda fayda sağlayan şeyler olabilir.

Onu duymuştum. Tütün bitkisinde yapmışlardı. Ama ondan önce tütün bitkisini kısırlaştırmışlardı sanırım.

Daha çok testosteron salgılayan birisi daha çok kas kütlesine sahip olabilir. Ayrıca su altında yaşam için solungaç yapmalıyız. Bu sayede donanmaya ihtiyaç olmadan asker çıkarabiliriz.
Edit: İmla.
Edit-2: Yasal olmayan çalışmalar da var galiba.

Daha çok testosteron salgılayan birisi daha çok kas kütlesine sahip olabilir. Ayrıca su altında yaşam için solungaç yapmalıyız. Bu sayede donanmaya ihtiyaç olmadan asker çıkarabiliriz.
Edit: İmla.
Edit-2: Yasal olmayan çalışmalar da var galiba.
İnsanlar üzerinde yasal olmayan çalışmalar yapıldığı su götürmez bir gerçek hocam.

Yarım yamalak olur. Öteki türlü %100 hiçbir zaman olmaz. İsterse 1000 yıl geçsin teknoloji çağ atlasın imkansız. Olacak olsaydı eski çağlardan beridir yaparlardı. Dediğim gibi yapılıyor ama hep yarım yamalak. %100 sonuç verseydi zaten Haşa Allah olurlardı Dünya tam anlamıyla, ÇÖP olurdu.

Yarım yamalak olur. Öteki türlü %100 hiçbir zaman olmaz. İsterse 1000 yıl geçsin teknoloji çağ atlasın imkansız. Olacak olsaydı eski çağlardan beridir yaparlardı. Dediğim gibi yapılıyor ama hep yarım yamalak. %100 sonuç verseydi zaten Haşa Allah olurlardı Dünya tam anlamıyla, ÇÖP olurdu.
Hocam bilim hep aynı kalacak değil. Belki bundan 500 yıl sonra olabilir.

Bu konu üzerine "Upgrade" filmini izlemeye başladım. Tavsiye ederim.

Genetik mühendislik alanı henüz o kadar üstün değil. Sadece tek bir dizilimin değişmesi başka sonuçlara yol açabiliriz. Aslında tanrı olmak güzel olurdu.

Mümkün. "CRISPR-Cas9" teknolojisi ile gen düzenleme bir makasla keser gibi DNA'yı kesip yerine istenilen özellikte ekleme yapılabiliyor. Ancak etik değil. Sadece hastalık tedavisinde kullanıldı. Çinli bir bilim insanı ise hapis cezası almıştı sınırı aştığı için.

Yapılabilir, ancak çoğu kişi çocuğunun bu tür şeylere neden bilmiyorum denek olarak göndermez ayrıca bazı ada ülkelerinde yapılan bir şey olmasına rağmen çoğu ülkede insanda gen değişimi yapmak yasak.

Geri
Yukarı