Daha önce korsan oynadığınız bir oyunu satın aldınız mı?

Siz?

• Oy verenlerin toplamı
    213
Aynı oyunu iki kere satın aldığım bile oldu 😄
Ben SOMA adlı bilim-kurgu gerilim oyununu gog.com ve Epic Games'den beleşe almama rağmen Steam'den satın almıştım. Destek olsun diye.

Normalde korku oyunu olmayan bazı oyunlarda bile korkabilen bir insanım. :)
Hi
Lisanslı alıp CD'yi kaybedince cracklemiştim bir kere, ankette o yok bak.
Hiç aklıma gelmemişti böyle bir seçenek.

Yıllar önce elbette korsan oyun oynardık. İnternetin ve resmi satış kanallarının yaygın olmadığı dönemlerde lisanslı oyun almak diye bir şey neredeyse yoktu. Bütün CD´ci dükkanlarında lisanssız oyunlar satılırdı. Hatta bazı yerlerde tezgahın ya da sepetin üzerinde bir yığın dolusu oyun olurdu. Pazardan mevye, sebze seçer gibi istediğin oyunları seçerek alırdın. :) Yıllar sonra Steam´de satışta olduğunu gördüğüm bazı oyunları yapımcılarına destek olmak için satın aldım.

Linklerini atabilirim.

49 levellik: Steam Community :: 76561198952286394

Çalınmış süsü verdiğim hesap: Steam Community :: happy finder

Arkadaşıma güvenerek verdiğim ve sonsuzluğa uğranan nacize CS:GO Premium'lu hesap, (hesap kitlendi.) :Steam Community :: Redexor

Arkadaşıma CS:GO'da Boost etmesi için veripte hile ile Boost ettiği için sonsuzluğa uğranan ilk hesabım: Steam Community :: linuxplayer_ubuntu32

Kuzenimin eski hesabı, benim yeni (artık değil) hesabım: Steam Community :: Cici_Kuş_45

Son hesabım kayıp, kullanıcı adını hatırlamıyorum hepsi böyle, VAC banlı hesabım kapatılıyor. Yani 5 hesabım var artık :(.

Arkadaşının CS:GO ile ilgili bir sorunu var galiba 2 kere hesap gitmesi biraz garip bana göre.

Bütün CD´ci dükkanlarında lisanssız oyunlar satılırdı.
Benim eski mahallede de korsan CD'ci vardı. Euro Truck Simulator 2'nin bir CD'sini almıştım. Kapağındaki fotoğrafın İskandinavya DLC'sine ait olduğunu anladığımdan sonra kendimi bu konuda salak gördüm.

İnsan oyun kapağına neden DLC resmi koyar ya?

Merhaba, daha önce lisanssız bir başka deyişle korsan oynadığınız oyunu lisanslı bir şekilde aldınız mı?
Ankette iki şık işaretleme hakkınız var.

Ben daha önce Euro Truck Simulator 2'yi demo ve sanırım korsan bir şekilde oynamıştım. Henüz SCS'nin Mercedes'in lisansını alamadığı için Majestik adlı tırlarından olan sürümdü. :D
Şimdi ise uzun zamandır lisanslı bir şekilde sahibim.

Bide bazen kuzenlerimle Minecraft Pocket Edition'ı APK bir biçimde oynardık. Birkaç hafta önce Play Store'da bir bildirim görmüştüm, 10₺ indirim kupununu görünce gecikmeden Google Anketler ile biriktirdiğim 15₺ puanı harcayarak orjinalini aldım. İnanılmaz bir duyguymuş. Sanki SD bir videoda HD 60 FPS tuşuna basmış gibi hissettim.

Küçükken tarayıcı oyunları ve birkaç korsan oyun oynardım. Tabi daha sonra hayatımda ilk defa gerçek bir oyunla karşılaştım ve 5-6 yıldır oynuyorum ve ilk bilgisayarımı bu oyunda yakmıştım. :D
Team Fortress 2
Eki Görüntüle 533990
Eki Görüntüle 533995
Ekran görüntüsü bana ait. Cadılar bayramında oyun bir başka oluyor. :D

Burdan bizi korsan oyunlardan orjinallere geçmeye teşvik eden Gaben Newell'a teşekkürler. :)
Yıllarca orijinal getirilmediği için konaminin oyunlarını japonca ve kopya oynadım. Şuan orijinalini sonradan aldığım hediye ettiklerimi saymazsak elimde en eski pes2011 var.

Arkadaşının CS:GO ile ilgili bir sorunu var galiba 2 kere hesap gitmesi biraz garip bana göre.
Arkadaşlarım, CS:GO'yu çok seviyor, fakat ben de Panorama güncellemesiden beri nefret ediyorum, kilitlenen hesabımda arada bir CS:GO oynuyordum, arkadaşım bana kendi hesabını verdi, ama içinde sadece CS:S var, ve o da benim ona hediyem, dolaylı yoldan kendime kazık atmış oldum. Diğer hesapta ilk hesabım, sınıf arkadaşım CS:GO'yu çok iyi oynar, ama ben çok kötü, bari biraz gelişmek amaçlı arkadaşımdan beni Nova 1'e boost etmesini istedim, o da yaptı, ama 3 gün sonra VAC ban yedim, garip olan ise arkadaşımla aynı gün ban yememiz. Yani kısacası, size göre garip, yoksa istediğim zaman CS:GO da satın alırım, R6'da, ama ben açık dünya oynamayı sevdiğim için, Just Cause ve GTA serisi hep en sevdiğim seriler oldu, bir de Cs 1.6 ve TF2 ilk oynadığım fps oyunları olduğu için yeri bende ayrıdır.

Arkadaşlarım, CS:GO'yu çok seviyor, fakat ben de panorama güncellemesiden beri nefret ediyorum, kilitlenen hesabımda arada bir CS:GO oynuyordum, arkadaşım bana kendi hesabını verdi, ama içinde sadece CS: S var, ve o da benim ona hediyem, dolaylı yoldan kendime kazık atmış oldum. Diğer hesapta ilk hesabım, sınıf arkadaşım CS:GO'yu çok iyi oynar, ama ben çok kötü, bari biraz gelişmek amaçlı arkadaşımdan beni nova 1'e Boost etmesini istedim, o da yaptı, ama 3 gün sonra VAC ban yedim, garip olan ise arkadaşımla aynı gün ban yememiz. Yani kısacası, size göre garip, yoksa istediğim zaman CS:GO'da satın alırım, R6'da, ama ben açık dünya oynamayı sevdiğim için, Just Cause ve GTA serisi hep en sevdiğim seriler oldu, bir de CS 1.6 ve TF2 ilk oynadığım FPS oyunları olduğu için yeri bende ayrıdır.

Eğer 2 ayrı kişi ise çok ta garip değilmiş tek kişi olsa ama işte o zaman biraz garip ve ilk ban biraz garip olmuş ban kaldırmak için destek e isterseniz yazın belki kaldırırlar.

Geri
Yukarı