Daireye fiber kablo çekimini Türk Telekom yapar mı?

3 ay kullanmadan başka firmaya geçiş yapamazsınız. TT'nin koyduğu bir kural
O kural churn (geçiş) işlemi için geçerli. Yani bir firmaya abone iken başka bir firmaya geçiş yaptınız diyelim. Sonra o firmadan da başka bir firmaya geçiş yapmak istediniz. İşte o zaman 3 ay beklemeniz gerekiyor. Ama gidip taahhütsüz bir abonelik başlattığınızda aboneliğiniz taahhütsüz olduğu için istediğiniz zaman iptal edip başka bir firmaya abone olabilirsiniz. Poyraznet de taahhütsüz hizmet verdiği için konu sahibi arkadaşımız 1 ay kullanıp aboneliğini iptal edebilir. Ha, taahhütlü olsa da iptal edebilir ama bedel ödemesi gerekir o ayrı bir konu. Bunları şu mesajımda belgeleriyle anlatmıştım: Çözüldü: Taahhütsüz internet yalan mı?

Çok teşekkürler.
Rica ederim.

O kural churn (geçiş) işlemi için geçerli. Yani bir firmaya abone iken başka bir firmaya geçiş yaptınız diyelim. Sonra o firmadan da başka bir firmaya geçiş yapmak istediniz. İşte o zaman 3 ay beklemeniz gerekiyor. Ama gidip taahhütsüz bir abonelik başlattığınızda aboneliğiniz taahhütsüz olduğu için istediğiniz zaman iptal edip başka bir firmaya abone olabilirsiniz. Poyraznet de taahhütsüz hizmet verdiği için konu sahibi arkadaşımız 1 ay kullanıp aboneliğini iptal edebilir. Ha, taahhütlü olsa da iptal edebilir ama bedel ödemesi gerekir o ayrı bir konu. Bunları şu mesajımda belgeleriyle anlatmıştım: Çözüldü: Taahhütsüz internet yalan mı?

Rica ederim.
Hocam arkadaş Poyraznet'e ücretsiz kurulum yaptırıp TurkNet'e geçmek istiyor benim anladığım. TurkNet'e ücret ödememek için yani. O yüzden dedim

Hocam arkadaş Poyraznet'e ücretsiz kurulum yaptırıp TurkNet'e geçmek istiyor benim anladığım. TurkNet'e ücret ödememek için yani. O yüzden dedim
Evet sorun olmaz. Her şeyin yolunda gittiğini düşünürsek:
1) Poyraznet'e abone olduğunda kablo çekilir.
2) 1 ay Poyraznet abonesi olarak kalır.
3) 1 ay dolduğunda ayrılır ve olay biter.
Bu senaryoda 3 ay beklemek için herhangi bir sebep yok çünkü churn işlemi yok. Zaten churn işlemi olsa bile sadece 1 defa olacak. Mesela Poyraznet'e abone oldu. Sonradan Turknet'e churn etti. İşte bu noktada 3 ay beklemesi gerekiyor. Çünkü 2 kez art arda churn işlemi gerçekleştirebilmek için 90 gün şartı var.

Ama arkadaşımızın gözünden kaçırdığı nokta şu ki hangi firmaya abone olursa olsun kuruluma aynı TT ekibi gelecek. Bu gelen ekip de isterse çeker istemezse çekmez.

Hocam arkadaş PoyrazNet'e ücretsiz kurulum yaptırıp TurkNet'e geçmek istiyor benim anladığım. TurkNet'e ücret ödememek için yani. O yüzden dedim.

Yok aklımda böyle bir şey yoktu ve büyük ihtimal TT geçeceğim. Fiber kabloyuda çekerlerse çeksinler, çekmediler diyelim taşındığımda evime çekerim olur biter.

Yok aklımda böyle bir şey yoktu ve büyük ihtimal TT geçeceğim. Fiber kabloyuda çekerlerse çeksinler, çekmediler diyelim taşındığımda evime çekerim olur biter.
Hocam sonuç ne oldu? TT yeni abonelikte daireye kadar ücretsiz çekmesi lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı