Dalga geciliyormus gibi hissetmek

15 yasındayım. Lise 1'e gidiyorum ve bugün okula gittim. Coğu zaman okulda 3-4 kızın bakıslarına maruz kalıyorum. Sürekli bana bakarak bir seyler konusuyorlar.

Umursamıyormus gibi yapsam da dışarıdan gözüktüğüm kadar öz güvenli değilim maalesef ve onların benimle dalga gectiğini düsünüyorum nedensizce. Bu arada bu kızlarla ne cok muhabbet ederim ne az. Yani gün icinde az cok konusuyoruz ama sınıf arkadasından öte değiller yani.

Aralarında sınıfımda olan kız derste bir anda dönüp bana bakıyor falan. Ki böyle dediğime de bakmayın cekingen biri değilim yani o bana bakınca dik dik ben de ona bakıyorum. Böyle kücük seyleri dert edecek değilim ama cidden dikkat cekiyor.

Onların arasında bir de yan sınıfımdan hoslandığım kız var ve bir sekilde elini tuttum yanlıslıkla diyelim 😅. Hatta o benim elimi tuttu. Her neyse iste zaten asıl canımı sıkan bir de bu aralarında o kızın da olması. Amaclarını cözemiyorum.

Yani aslında sırf bugün için veya okul için gecerli değil bu. Herhangi bir ortama girdiğimde direkt insanların gözüne batıyormusum gibi hissederim hep. İnsanların dikkatini garip bir sekilde cekiyorum veya cektiğimi düsünüyorum ki, o kadar tipsiz biri de değilim bence. Giyimim düzgün, seklim semalim yerinde, anlamadım acıkcası.

Hani hep sorguladığım şey de, neden hedef sürekli benim? Benden cok daha cirkin bakımsız insanlar var ama sürekli hedef ben oluyorum nedensizce. Ben ne yapıyorum insanlara, bilmiyorum. Her zaman aynı olayı yasıyorum.
Cidden yüzüme gelip konussalar kırılmam bile ama uzaktan bana bakarak konusmaları ve ne konustuklarını bilmemek canımı aşırı sıkıyor ve öz güvenim kırılıyor. Bilinmemezliğe gelemeyen biriyim zaten.

Tek bana mı oluyor bunlar, bilmiyorum ama ben böyle hissediyorum. Dısarı kendimi öz güvenli, umursamaz, sürekli keyfi yerinde biri olarak gösteririm kendimi ama icimde her detayı aşırı düsünen ve tip konusunda bazı zamanlar cok öz güvensiz olabiliyorum.

Öyle iste, biraz icimi dökmek istedim sadece.

Sorun değil kardeşim zamanla düzelirsen düzelmezsende yapacak bir şey 24 yaşımdayım hala geçmişten gelen bazı çekingenlikler bende de var. He bu arada şöyle bir tavsiyeye vereyim. Sana baktıklarını anladığın anda yanlarına git "ne zaman yanınızdan geçsem bana bakıyorsunuz" tarzı bir şey söyle gülerek o cümleyi sen bul. Eğer bunu yapmazsan sürekli kafana takılmaya devam edecek gibi görünüyor. En azında dalga geçiyorlar geçildiğini anlarsın kısacası niyetleri anlarsın. Lisede genelde bu tarz şeyler yapılır zaten boşuna "ergen" denmiyor.

Foruma ara verdiğim doğru ama bunu yazmazsam olmazdı.

😜
Keske o konuyu actığım tarihe bakıp yasımı hesap etseydin az cok cıkarımda bulunurdun bence. 15 yasında olduğumdan o zamanlar yasımı söylemeye cekiniyordum ben de kendimi büyük gösteriyordum. Yani 2017 falandı sanırsam yazdığım tarih. 10-11 yaslarındaydım yani. Tahmin edersiniz ki 11 yasında bir cocuk fazla mantıklı davranmaz? Ama su an belli bir yasa geldim en azından cekinmiyorum söylerken. Her neyse dediğim gibi gercek yasım 15 2006 lıyım.
Hocam 17 yaşında olduğunu söylediği bir mesaj yok?

Başka bir konudan almış sanırım.
Aynı anda iki kızdan hoşlanmak... Nasıl ya?
O olmazsa öteki.
Sanırım biraz yanlıs anlattım olayı ama okulda hedefim tek kız hocam. Yani hoslanıyorum derken tavlamak istediğim diyeyim.

O kadar müneccim değilim, değiliz. Sence nasıl hesap edeyim? O00 bu 2015 üyesi o zaman bir 20 vardır
Cok kücüklükten beri bilgisayara ilgiliydim ve technopat ı da 8-9 yaslarında kesfettim ama haklısınız yani daha ilkokullu birinin gelip technopat sosyale kayıt yapmasına inanmak zor ama yani cidden böyleydi. Hem de kendi yasımla actığım ilk konu değil: bu ve bu var.
O zaman tavsiye 15 yaşında bu işlere bulaşma😉
Yani bulastım bile. Neden sürekli böyle tavsiyeler geliyor anlamıyorum. Bence tam zamanındayım yani. Sonucta evlenmeyeceğiz😀. 18 yasında mı baslayalım yani cocukluktan cıkıyoruz diye.

Geri
Yukarı