Dandik bir Frisby 600W PSU ne yapabilir?

Ah kardeş ah... Gerçekten bilerek anlamıyorsun gibime geliyor.
Her elektrik gidince patlayacak bir şey yok.
Çok düşük ihtimal, ama sen gidip 5-6K'lıkbir sistem toplarsan çöp olmasın değil mi?
Şansa bırakmamak lazım.

O dava olaylarını bilmem ama.
Garantiye verebilirsin.
Hazır aldığın için, kapakların yanında açılmaması için bir şeyler olur.
Onu açarsan garanti dışı olur.
Sen ellemediysen onlara, garanti olur.

ASUS Prime B450M-K. Anakartta akım koruması var mı? Ne işe yarar akım koruması?

B450M-K ASUS Prime. Rica etsem bakar mısınız var mı anakartta akım koruması? :).

ASUS priem B450M-K anakart. Koruma var mı bu anakartta? PSU yanarsa, sistemi koruyabilir mi? :).

Evet var, çok da iyi bir koruma.
PSU yanarsa çok büyük ihtimal ile ekran kartına RAM'lere bir şey olmaz.
İşlemciye'de tabii.

PSU yanarsa gelen yüksek akımı PSU'nun yapamadığı işi yapıp tutar.
Zaten bazen statik elektrik olur ya.
PC kapanır açılmaz, bu yüzdendir.
Daha doğrusu buna yakındır.

Onunla bu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yapılabilir...

Son düzenleme:

Bu arada sen bana güven.
3 Yıl çöp bir PSU kullanmış biri olarak söylüyorum.
O sistem çöp olmasın. Belki 10 yıl patlamayacak.
Ama işi şansa bırakma.

Türkiye'de yaşıyoruz.
10K ya orta sınıf bir sistem toplarken, elalem 5K dolara en kralını topluyor.
Bizim alım gücümüz de yok, paranı 500 TL için çöp etme.
https://www.hepsiburada.com/fsp-hyp...psu-ppa6003716-p-HBV00000PE2RW?magaza=Elmacık bunu alabilirsin.
Ya da High Power, FSP, Cooler Master, SilverStone gibi markalar.

Dostum belliki sistemi aldıktan sonra bütün konulara bakmışsın ve korkmuşsun. Ben ne dersem deyim zaten değiştiriceksin. Bu forumda marka takıntısı insanlar var. Bilindik bir markaysa ve pahalıysa en iyisi o mantığı. Herhangi bir akım dagalanmasında zaten her PSU bozulur. Sisteme zarar verme olayı da şansa kalmış bir olay.

Her şeyi yapabilir. Düzgün çalışmak haricinde.

Bu arada sen bana güven.
3 Yıl çöp bir PSU kullanmış biri olarak söylüyorum.
O sistem çöp olmasın. Belki 10 yıl patlamayacak.
Ama işi şansa bırakma.

Türkiye'de yaşıyoruz.
10K ya orta sınıf bir sistem toplarken, elalem 5K dolara en kralını topluyor.
Bizim alım gücümüz de yok, paranı 500 TL için çöp etme.
https://www.hepsiburada.com/fsp-hyper-k-600w-aktif-pfc-80-psu-ppa6003716-p-HBV00000PE2RW?magaza=Elmacık bunu alabilirsin.
Ya da High Power, FSP, Cooler Master, SilverStone gibi markalar.

Hocam 600TL bütçe çıkarabilirim. En iyisi hangisi olur 600TL'ye? Ayriyeten 3060 Ti sistem dizdiğimde yetebilir mi?

Everest rampage gloryden çıkan psu üzerinde yazan değerleri vermiyor, 350W deniyor, 12V kanalından ise sadece 194W ve psu fişi çekti sistemde kapanmalara sebep oluyor, zalmana geçip çözdüm problemi.
Sistem.

A8 7600
GT 1030
A68HM E33V2

Ucuz etin yahnisi yenmez diye bir söz vardır. Ama bu demek değildir ki her Frisby PSU bozulacak, patlayacak. Elbette uzun ömürlü de olabilir ama tamamen şans işi. Bu biraz risk almayla ilgili, diğer PSU markalarına göre daha az kaliteli olduğundan dolayı önerilmiyor. Sistemin gayet güzel, bu sistemin başına bir şey geleceğinin veya gelmeyeceğinin garantisini kimse veremez. Belki yarın bir gün kaliteli PSU alırsın, şanssızlık olur o da sistemini bozar, bilemezsin.

Hocam 600TL bütçe çıkarabilirim. En iyisi hangisi olur 600TL'ye? Ayriyeten 3060 Ti sistem dizdiğimde yetebilir mi?

Dostum bak bu acı bir gerçek. Neredeyse her PSU'nun patlayacağı varsa patlar, ama önemli olan, PSU patlayınca kendisini feda etmesidir.
"Rampage: Brom ben öldüm, senin sistemde ölsün xd!" Derken, kalite markalar,

Kendini feda eder.
Daha doğrusu PSU patlar sistem patlamaz.

@154854984561238 dostum, eski konularına baktım senin Gamepower PSU'un var daha 10 gün önce ağlamışsın konu açıp.
Brom kendi kötü PSU'na neden arkadaş arıyorsun?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı