Darbe sonrası bilgisayar açılmıyor

kfrkan

Hectopat
Kardeşimin ayağı oyun sırasında bilgisayara çarptı. Çok hafif bir darbeydi. Sonrasında bilgisayar kapandı. Bağlı cihazlara elektrik geliyor, ışıkları da yanıyor. Power tuşuna basıyorum ama hiçbir tepki vermiyor.

Hocam tam olarak anlamasam da ve kestiremesem de iki ihtimal var dedikleri gibi anakart kendini korumaya almıştır anakart üzerindeki power kablosunu çıkarıp biraz bekleyip geri takın.
İkinci ihtimal powerda bir sorun olması yönündedir powera gelen akım yetersizdir bu da powerın yanmasıdır powerı başka kasada denemelisiniz.Ama yinede anakartı ve power ı görmem lazımdır
Anakartı fişten söktüm. Bios pilini de çıkarttım. Ama nafile power supply ışığı yanıyor ama kasa açılmıyor.

Kardeşin ayağı admantiumdan yapılma sanırım, 3,5 metreden düşen kasa bile çalışmaya devam ediyor. Güç kaynağının marka modeli nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Zaten çok hafif bir darbe ile oldu ayağı değdi bile denebilir

Hocam PSU'nuz C4 değilse çarpmayı bırak tekme de atsalar kasaya pek bir şey olmaz. Zaten kasanın olmasının amacı o bileşenleri dış darbelerden korumak. Donanımınızın kalitesine bağlı ne kadar koruyacağı da. Darbe sırasında belki PSU'ya bağlanan kablo oynamıştır o yüzden güç kesilmiş olabilir.
Power thermaltake, anakart gigabyte

Hocam kablolar vs. takılı mı ? Yani ilk defa duyuyorum böyle bir şey. Kardeşinizin yalan söyleme ihtimali var mı ?
Yok gözümün önünde oldu. Power'ın ışığı yanıyor. Bağlı mousepade vs de enerji geliyor. Ama kasa herhangi bir şekilde açılmıyor. Anakarttan olsa onlara da gitmemesi gerekmez mi veya RAM'den olsa en azından fan çalışmaz mi?

Yok gözümün önünde oldu. Power'ın ışığı yanıyor. Bağlı mousepade vs de enerji geliyor. Ama kasa herhangi bir şekilde açılmıyor. Anakarttan olsa onlara da gitmemesi gerekmez mi veya RAM'den olsa en azından fan çalışmaz mi?
Bios pilini çıkartın kasayi fişten çekin tekrar deneyin olmuyorsa ekran kartını sökün takın.

Onları yaptım ama 10 dk civarında bekledim. Daha önce böyle olmamıştı en azından fanlar dönüyordu. Eski bir ekran kartı vardı onu taktım denedim yine çalışmadı.
Bilgisayarı normal haline getirin. Güç takılı olsun. Açma kapama tuşuna 1 dakika boyunca basılı tutun ve statik elektrikten kurtulun. Çoğu derde deva umarım sizin probleminizide çözer.

Görüntü kablosu yerinden çıkmış olabilir. Oturtmayı deneyin. RAM'leri söküp hafif bir silgiyle uçlarını temizleyip tekrar deneyin.

Bu kardeşimizin dediği görüntü kablosu çıkmış olabilir. Veya iç kısımdaki güce bağlı kablolardan birisi yerinden çıkmış olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı