Darboğaz nasıl anlaşılır?

ByOver

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar darboğazdan şüpheleniyorum. Sistemim iyi olmasına rağmen sistemim temiz güncel ve iyi olmasına rağmen oyunlarda istediğim performans alamıyorum. Darboğazdan şüphelenmeye başladım nasıl anlayabilirim?

Efendim, sistem bilgilerinizi yazarsanız darboğaz hakkında yardımcı olabiliriz.

Arkadaşlar darboğazdan şüpheleniyorum. Sistemim iyi olmasına rağmen sistemim temiz güncel ve iyi olmasına rağmen oyunlarda istediğim performans alamıyorum. Darboğazdan şüphelenmeye başladım nasıl anlayabilirim?

Hocam MSI Afterburner'dan oyuna girip ekran kartı % kaç kullanılıyor ona bakın maksimum perf. %99 kullanılıyor genelde % kaç arası gidip geliyor bakın.

Eğer GPU kullanımı %90'ın altında olup CPU kullanımı %70 üstündeyse darboğaz vardır. Ancak bazı oyunlarda örneğin CS: GO üst düzey kartlar %50-60'larda kullanım sağlar ancak CPU %70-80'lerin üzerine çıkmıyorsa darboğaz olduğu anlamına gelmez. Yani her oyunda ekran kartı illa %95 üstünde çalışacak diye bir kaide yok. Önemli olan GPU ve CPU'nun birlikte kullanım miktarı.

1648230912029.png

Hahahahahaha.

Dostum darboğazdan şüphelendiğine göre kelime anlamını biliyorsun.
Peki neden sistem detaylarını bizimle paylaşmıyorsun? Darboğaz ediyorsun bizi?

Dostum bilerek paylaşmadım eğer öyle yapsam başlık şu oluyor i56500 darboğaz yetkililer hep böyle yapıyor sinirim bozuluyor ahhahahaah X:D
Arkadaşlar sistem bilgisi altaki fotoğrafta paylaşmadığım için çok özür dilerim KB.
Kasa temiz sistem güncel ekran kartı ve iki hard disk yeni alındı sadece işlemci ve anakart eski 4 yıllık falan oyunlarda ilk eller akıcı oluyor ikinci üçüncü eller oyun ağırlaşıyor kasma değil de düşmana sıkarken havadaki mermiyi görüyorum matrix 4 örneği:;D

Dosya Ekleri

• bilgi.PNG
    bilgi.PNG
    12,9 KB · Görüntüleme: 140

Yeni konular

Geri
Yukarı