Darboğaz nasıl çözülür?

FURY NİGH

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, ben bundan 7 ay önce vatan 25.000 TL'ye bir hazır sistem aldım içinde RTX 3070 Ryzen 5 5500 bulunmakta ve azıcık bir dar boğazım var. Ama kapsamda stok soğutucu var biraz ısınıyor bu yüzden FPS'imin düştüğünü düşünüyorum, kasaya sıvı soğutma taksam FPS'im artar mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese merhaba, ben bundan 7 ay önce vatan 25.000 TL'ye bir hazır sistem aldım içinde RTX 3070 Ryzen 5 5500 bulunmakta ve azıcık bir dar boğazım var. Ama kapsamda stok soğutucu var biraz ısınıyor bu yüzden FPS'imin düştüğünü düşünüyorum, kasaya sıvı soğutma taksam FPS'im artar mı acaba?
Abartı bir darboğaz falan yok. Kaç dereceleri görüyorsunuz oyunlarda afterburner ile bakıp ss atar mısınız?

Sıvı soğutma sıcaklığı azaltır,ve biraz daha fps alman mümkün,.ama önemli olan kaç derece sıcaklıkların?

Hocam şimdi ben GTA Online Valorant CS falan oynuyorum. GTA Online'dan örnek vereceğim oyuna girdim 5 dk sonra 63 dereceye çıkıyor ve sonra 90 FPS'den 50 FPS'ye düşüyor ve bunun yanında not: Oyunun grafikleri en düşük hocam Allah rızası için yardım edin. Son olarak PC boşta 45 derece.

İşlemci çok ısınırsa saat hızlarını kısabilir ve ekran kartını destekleyemez hale gelebilir.
Ayrıca GTA Online'ın grafiklerini falan kısmanıza gerek yok. Şehrin bazı yerlerinde ciddi FPS kaybı yaşanıyor oyunda. İşlemci bazlı bir problem diye tahmin ediyorum bu.

Sıvı soğutucu GTA da az da olsa fayda eder mi peki? Mesela bir 120 FPS oynasam şükür edeceğim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu ayarları yapıp GTA'daki sonuçları söyler misiniz?

Online'da daha az olacağını unutmayın.

Sistem bu hocam

Dosya Ekleri

• IMG_20240501_231957.jpg
    IMG_20240501_231957.jpg
    130,7 KB · Görüntüleme: 14

Yeni konular

Geri
Yukarı