Darboğaz Olayını Hangi Değerlere Bakarak Anlayabiliriz?

FX 6300 ve R9 270X kullanırken bu manzarayla karşılaşabiliyorum. Bu ikilide olmaması gereken bir durum değil mi?
Kesinlikle hayır. Ekran kartı %99 olmalı ki tam performansını alasınız. İşlemci kullanımı ne kadar az ise o kadar iyidir böyle düşünün. Çünkü bazen %99 işlemci kullanımı olduğunda takılmalar meydana gelebiliyor.

Kesinlikle hayır. Ekran kartı %99 olmalı ki tam performansını alasınız. İşlemci kullanımı ne kadar az ise o kadar iyidir böyle düşünün. Çünkü bazen %99 işlemci kullanımı olduğunda takılmalar meydana gelebiliyor.
Galiba ben ifade edemedim. Yani adı geçen işlemci ve RAM ikilisiyle CPU kullanımı %100 oluyor. Buna rağmen GPU ise %60 larda geziyor. Bu darboğaz demek mi? Yoksa oyunun ekran kartından çok işlemciye yüklenmesi demek mi?

Galiba ben ifade edemedim. Yani adı geçen işlemci ve RAM ikilisiyle CPU kullanımı %100 oluyor. Buna rağmen GPU ise %60 larda geziyor. Bu darboğaz demek mi? Yoksa oyunun ekran kartından çok işlemciye yüklenmesi demek mi?

Sadece bir oyunda mı böyle yoksa çoğu oyunda mı? Eğer tek oyunsa sıkıntı yok ama çoğu oyunda böyleyse o zaman darboğaz var demektir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı