Darboğaz oranı ne kadar olmalıdır?

@jamesb10d işlemci tabanlı oyunlarda bir tık darboğaz yaşarsınız. Haricinde sorun edeceğini sanmam. Hazır sistemlere genellikle i3 10100F işlemci koyuluyor. Sanırsam sistemi hazır olarak satın aldınız.

Evet hazır olarak aldım hocam ekran kartı yoktu GT 710 almıştım idare etsin diye şimdi ya 1660 Ti'ya da RX 6600 alacaktım tabii ki RX 6600 daha iyi fakat darboğaz çok sorun yaratır oyunu donarak oynarım diye ödüm kopuyor işlemciyi satıp i3 12. nesil bakacağım çok sorun yaşarsam.

Dediğim gibi işlemci tabanlı oyunlarda aşırı sorun yaşarsanız da işlemciyi değiştirirsiniz. RX 6600 gibi karta o işlemci bir tık düşük kalıyor.

Böyle RDR2 GTA 5 tom clansy The Division 2 gibi oyunlar da sorun çıkartır mı Mortal Kombat 11 falan ( Valorant, LoL gibi oyunları saldım oynamıyorum hocam ona göre değerlendirme yaparsanız sevinirim.)

Ekran kartınız güçlü olduğu için hikaye tabanlı oyunlarda pek sorun yaşayacağınızı sanmam. Akıcı bir oyun deneyimi sunacaktır ancak işlemciniz bir tık düşük kaldığı için muhtemelen işlemci tabanlı oyunlarda sorun yaşayacaksınız.

Hocalarım.
RTX 4060.
i5 10400F.
2x8 GB RAM.
Bottleneck calculatorden bakmıştım. %3'lük darboğaz olacağını gösteriyordu. Doğru mu gösteriyor? Yanlış ise kaçlık bir darboğaz olur?
İleride işlemci değişmem gerekirse kaçıncı nesil olması lazım?

Hocalarım.
RTX 4060.
i5 10400F.
2x8 GB RAM.
Bottleneck calculatorden bakmıştım. %3'lük darboğaz olacağını gösteriyordu. Doğru mu gösteriyor? Yanlış ise kaçlık bir darboğaz olur?
İleride işlemci değişmem gerekirse kaçıncı nesil olması lazım?

O ekran kartı için o işlemci fazlasıyla yeter hocam merak etmeyin.

İçinizin rahat olması açısından şöyle bir link bırakmak istedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bende 4060 vardı 4060 Ti daha güçlü olduğu için kesin sorun çıkmaz diyebilir miyiz?

Geri
Yukarı