Dark Freezer x124 vs Akasa Venom İşlemci Soğutucu

Rexar

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, iki ürününde fiyatı aynı sayılır. R5 2600 işlemcim için ikisinden birini alacağım, sizce hangisini almalıyım ya da daha iyi bir öneriniz varsa yazabilirsiniz.
Kasam: Thermaltake Versa J25
Sizce hangisini tercih etmeliyim

Son düzenleme:
Akasa Venom modeli AM4 uyumlu mu ?

Dark Freezer X124 kullanıcısı olarak tavsiye edebilirim. Biraz büyük ama verimli çalışıyor.

Eğer hala bir işlemci soğutucu almadıysan Akasa Venom'un AM4 soket ile uyumlu versiyonu çıkmış.

Dosya Ekleri

• 20190602_020557.jpg
    20190602_020557.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 94
@BuraQ84 hocam merhaba. Ben Ryzen 3600 için X124 ya da X126 düşünüyorum da Arctic MX4 termal macunla kullansam sizce 4.2 GHz 1.25V OC imkanı verebilecek kadar güçlü bir soğutucu mu? Stok fanla bu işlemi yaptığımda 80 dereceyi buluyor. En azından bir 65 dereceye çekebilir mi? Bir de merak ettiğim konu ses, çok gürültülü çalışıyor mu, duruma göre aynı fandan arkasına bir adet daha ekleyebilirim.

@BuraQ84 hocam merhaba. Ben Ryzen 3600 için X124 ya da X126 düşünüyorum da Arctic MX4 termal macunla kullansam sizce 4.2 GHz 1.25V OC imkanı verebilecek kadar güçlü bir soğutucu mu? Stok fanla bu işlemi yaptığımda 80 dereceyi buluyor. En azından bir 65 dereceye çekebilir mi? Bir de merak ettiğim konu ses, çok gürültülü çalışıyor mu, duruma göre aynı fandan arkasına bir adet daha ekleyebilirim.

Merhaba.

X124'ün soğutma bloğu ve bakır boruları daha iyi gibi görünüyor. Ben hız aşırtma ile hiç uğraşmadan standart değerler ile kullandığım için fanlar pek fazla 1000 devir üzerini görmedi. Bu sebeple gürültülü çalıştığını söyleyemem. Beni ses açısından hiç rahatsız etmedi. İstediğiniz değerleri kesin verir diyemeyeceğim ama fikir yürütürsem olumluyum ve güveniyorum. X124 markası yüzünden hakkı verilmeyen bir soğutucu. 2600X videosunda hız aşırtma sonrası 20 derece civarı fark ettiriyordu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı