Dark Freezer X90 mı Akasa Venom mu?

fiçiçü

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar "AMD FX 8320" işlemci aldım ve sanırım fazla ısınıyor. Dün pc kendini 2 kez kitledi "trrrrrrr" gibi bir ses çıkarıyor ve kitliyor kendini pc. Şimdilik kasanın sol kapağını çıkardım takılma sorunu çözüldü fakat hala CPU çok fazla ısınıyor. Böyle oyun oynamanın pek sağlıklı olmayacağını ve yeni fan almam gerektiğini düşünüyorum...

Dark Freezer X90 ile Akasa Venom arasında kaldım hangisini tercih etmeliyim?

Dark Freezer X90, 92mm 4pin PWM Fanlı, 2x Isı Borusu, Direkt Kontak AMD ve Intel Uyumlu İşlemci Soğutucu (DKCCX90)

Akasa Venom Pico Intel 1151/1155/LGA 1156 ve AMD Uyumlu 92mm PWM Fanlı İşlemci Soğutucusu (AK-CC4009EP01)

Ayrıca oyun oynarken PC'nin ısı değerleri ;

ZYJa6Z.png

Teşekkürler....

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın kapağını çıkarınca sorun çözüldüğüne göre kasanın hava akışı kötü olabilir. Kasanın en az 1 yerden içeri hava alıp en az 1 yerden de içerideki havayı dışarı vermesi gerekiyor. Bunun dışında sistem pis ise temizleyin. Termal macun zamanı geldiyse değiştirin. Bir başka ihtimal ise soğutucunun düzgün takılmamış olması. Eğer sıkıntı çözülmezse Akasa Venom Pico öneririm. Çünkü soğutucu bloğu daha büyük. Yüzeyi büyük olduğu için daha iyi soğutma sağlar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı