Dark Guardian Pro ARGB kontrolcüsünü anakarta bağlamak

Cumali.goksu

Hectopat
Yer
Kıbrıs
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel i5 11400f
Msı b560m pro vdh
2x8 kingston 3600mhz
512GB sandisk m2
1 TB kioxsia m2 ssd
Palit rtx 3060
Phanteks glaccer one 240mm
Phanteks 650w
Meslek
Operatör
Selamlar arkadaşlar Dark Guardian Pro modeli kasayı kullanıyorum. İçerisindeki kontrolcü hakkında birkaç bilgiye ihtiyacım var. Kullanan arkadaşlar varsa yazabilir mi? Kasadan memnunlar mı?

“Argb fan kontrolcüsünü anakarta nasıl devredebilirim?”

Kendi Dark kontrolcüsünü mü kullanıyorsunuz? Kullanıyorsanız kontrolü anakarta nasıl devrettiniz ben bir türlü beceremedim.

Selamlar arkadaşlar Dark Guardian Pro modeli kasayı kullanıyorum. İçerisindeki kontrolcü hakkında birkaç bilgiye ihtiyacım var. Kullanan arkadaşlar varsa yazabilir mi? Kasadan memnunlar mı?

“Argb fan kontrolcüsünü anakarta nasıl devredebilirim?”

Kendi Dark kontrolcüsünü mü kullanıyorsunuz? Kullanıyorsanız kontrolü anakarta nasıl devrettiniz ben bir türlü beceremedim.

PWM'den anakarta bağlantı için bir aparat var reis o var mı sende? Veya kaç pinli fanlar?

Hocam fanlar 3pinliydi yanlış hatırlamıyorsam ve evet 4 pinli olanı anakarta bağlıyorum ama sadece kontrolcünün tuşlarıyla değişebiliyorum
Anakartta Argb bağlantısı olması lazim 4 pinli ona takacaksınız.
PWM'den anakarta bağlantı için bir aparat var reis o var mı sende? Veya kaç pinli fanlar?
Kumandası da kafasına göre çalışıyor :D bir iki defa fan ışıklarını kapattı sonrasında çalıştıramadım acaba etkinleştirmek için bir tuşu mu var çözemedim. Teknobiyotikten aldım kasayı yardım için yazdım ama servise gönderin diyorlar
E503C26B-9ABB-4ABC-82CE-EE6AC1FF4285.jpeg

Teknobiyotiğin dediğine göre 3 pin bağlanması gerekiyor diyor ama her şeyi denedim bir sonuç alamadım.

Varsa tavsiyeniz çok iyi olur

Argb pini 4 pinli olur. 3 pinli olan fanın kendi dönmesi için aldığı güçtür. 4 pin olmadığına emin misiniz?
3 pinli olanlarda var ama onlar frgb diye geçer.

ARGB pini 4 pinli olur. 3 pinli olan fanın kendi dönmesi için aldığı güçtür. 4 pin olmadığına emin misiniz?
3 pinli olanlarda var ama onlar frgb diye geçer.

Hocam saat 6 da evde oluyorum kontrolcünün görsellerini ekleyeceğim.
Ek olarak kontrolcünün hangi model olduğunu buraya bırakıyorum;

3506FC94-1348-4ED7-9C07-430300B87C37.jpeg

Reis bak orada ARGB anakart bağlantısı diyor ya onu taktın mı anakarta?

Taktım hocam hatta sıvı soğutmamın ARGB kablosunda erkek bu kablodan vardı çoğaltma için ilk o kabloyla kontrolcünün kablosunu birleştirip anakarta taktım ama çalışmadı bende sıvı soğutucunun ARGB bağlantısını yapmadan sadece kontrolcüden çıkan(dediğiniz kabloyu) anakarta bağladım ama yine kontrol edemedim.
Kontrolcüye SATA güç kablosunu bağladım, fanların ARGB ve güç kablolarını bağladım, kasa üzerinde mod değiştirmeye yarayan 2 pinli bir kablo var onu da bağladım, geriye dediğiniz kablo 3 pinli ARGB, 3 pinli CPU fan a takılan türden bir kablo ve yine 3 pinli Gigabyte kartlarına özel ARGB kablosu boşta kaldı. Bu ARGB kablosunu kasada bulunan ARGB girişine taktım ama çalışmadı.

Geri
Yukarı