Dark Souls 3 nasıldır?

Arda Geylan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, şu an Microsoft Store da indirimde olan Dark Souls 3'almak istiyorum fakat oyun çok zormuş yani önceden bu tarz oyun oynamayan biri olarak oyunda zorlanır mıyım veya sıkar mı? İnternet te incelemelerine bakınca herkes çok beğenmiş fakat gerçekten bu kadar zor mu yoksa sadece taktik ve püf noktaları bulmak mı gerek? Oyun serisine 3. oyundan başlasam sorun olur mu yani ilk iki oyunun hikayesi önemli mi?

Merhaba, şu an Microsoft Store da indirimde olan Dark Souls 3'almak istiyorum fakat oyun çok zormuş yani önceden bu tarz oyun oynamayan biri olarak oyunda zorlanır mıyım veya sıkar mı? İnternet te incelemelerine bakınca herkes çok beğenmiş fakat gerçekten bu kadar zor mu yoksa sadece taktik ve püf noktaları bulmak mı gerek? Oyun serisine 3. oyundan başlasam sorun olur mu yani ilk iki oyunun hikayesi önemli mi?

Ben ekran kartı olmadığı için 1. oyunu oynuyorum sürekli (kısmet olursa 3. oyunu bu hafta sonu yüklerim).
Souls oyunlarını oynamadıysan ve paran kıymetli ise almadan önce iyi düşün.
Genel olarak souls oyunlarında;
Zorluk seviyesi yoktur (kolay, zor vs)
Oyun elinizden tutmaz - şuraya git şunu yap gibi. Koca evrende tek başınasınız. Nereye gidecek ne yapacaksınız size kalmış.
Hikaye gizlidir parça parça verilir sizin bunu birleştirmeniz lazım.

1. oyunu oynayan biri olarak Türkçe yama ya da ingilizceniz yok ise illa rehberlere bakmadan kendim yapacağım diyorsanız bitiremezsiniz.
Zorluk konusuna gelirsek bilmeyen için zordur. Bilen için kolay. Maalesef :( 1. oyunu bilmeden oynamayı çok isterdim. O zorluğu eziyeti yaşamak güzeldi.

Bu yüzden 3. oyunda rehberlere bakmıyacağım sadece wiki sayfasından silahlara, emberlere vs bakacağım.

Oynamamak çok şey kaybettirir, ama almadan önce kendinize göre mi bir araştırın.
Bazı insanları psikolojik olarak iyileştiriyor (bkz: Steam yorumları)
Alabiliyorsanız 1. oyunu da oynayın.

şu görseli alışacaksınız çünkü çok göreceksiniz 😂;

Dosya Ekleri

• Dark_Souls_You_Died_Screen_-_Completely_Black_Screen_0-2_screenshot.jpg
    Dark_Souls_You_Died_Screen_-_Completely_Black_Screen_0-2_screenshot.jpg
    26,3 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:

Her öldüğünde şınav çekersen hulka dönüşebileceğin güzel bir serinin güzel bir oyunudur
(Bence müzikleri çok güzel)

Önerileriniz için teşekkürler, oyunun Deluxe Edition'ını aldım oynadım daha bitmedi ve 45-50 saat arası oynamışımdır ve oyuna bayıldım RDR 2'den sonra oynadığım en güzel oyun budur. Oyun gerçekten sabır istiyor ve çok sinirlendiğim oldu ama bu sorunu Spotify'dan arka planda Barış Manço dinyeyerek aştım. Aşağı yukarı her bossta 5-10 kez öldüm ama bir boss vardı, dragonslayer armour kaç kez öldüm bilmiyorum ama 4 saat ya 4 saat bu boss u öldürmeye çalıştım ama olsun oyun zıkkım tadıyla aşırı zevk verdi oyunu birkaç defa daha bitirip diğer oyunları alacağım.(hikayesi de umurumda olmadı)

Yeni konular

Geri
Yukarı