Dark Souls Remastered beceriksizliğim

Dyflinn

Hectopat
Yer
Sandalye
Daha fazla  
Arkadaşlar.

Yeni PCgelene kadar 620M ekran kartı olan laptopumla ilk defa Dark Souls Remastered oynadım, yeni PC gelince oynayacaktım ama bekleyemedim oyun biraz yavaş ama arkadaşlar daha ilk bossta daha üstüne bile atlayıp kılıçla canını bile götüremedim. 3-4 kalkanlı geliyor ne yapacağımı şaşırıyorum. Düşmanın arkasına geçip büyük saldırıyı bile yapamıyorum. Acemilikten midir? Siz ilk başladığınızda böyle miydiniz?

Bu oyun serisinin mantığı deneme yanılma üzerinedir. Yani bazı oyunlarda ölüm son iken bu oyunda ölüm başlangıçtır. O yüzden öleceksin hata yapacaksın ama er ya da geç sabırlı olursan başarılı olacaksın ve bu başarıya ulaştığında ise ayrı bir tadı olacak. Diğer oyunlarda bir boss veya görevi geçtiğinde hissettiğin boşluğu bu oyunda yaşamıyorsun. Yaptığın her şey gerçekten anlamlı ve uğraşılmış emek verilmiş olduğundan daha bir değerli oluyor gözünde. Ancak işte sabırlı olmaya ve kaybetmeye razı olman gerekiyor. Eğer öyle değilse hiç zorlama sinirlerini bozma. Sana göre değil demek ki bu oyun. Hikaye tabanlı oyunlar seviyorsan o da bu serinin zayıf bir tarafıdır. Oyun hikayesini sana anlatmıyor hiç kendin anlamak için uğraşmak zorunda kalıyorsun ve boşlukları doldurmaya çalışıyorsun.

Enis kirazoğlundan izlediğim kadarıyla bilgi odaklı bir oyun Dark Souls, tavsiyem internette bosu kesmekle ilgili araştırma yapman.
Hocam o konuda sıkıntım yok sadece aradabir tuşları karıştırıyorum.
Bu oyun serisinin mantığı deneme yanılma üzerinedir. Yani bazı oyunlarda ölüm son iken bu oyunda ölüm başlangıçtır. O yüzden öleceksin hata yapacaksın ama er ya da geç sabırlı olursan başarılı olacaksın ve bu başarıya ulaştığında ise ayrı bir tadı olacak. Diğer oyunlarda bir boss veya görevi geçtiğinde hissettiğin boşluğu bu oyunda yaşamıyorsun. Yaptığın her şey gerçekten anlamlı ve uğraşılmış emek verilmiş olduğundan daha bir değerli oluyor gözünde. Ancak işte sabırlı olmaya ve kaybetmeye razı olman gerekiyor. Eğer öyle değilse hiç zorlama sinirlerini bozma. Sana göre değil demek ki bu oyun. Hikaye tabanlı oyunlar seviyorsan o da bu serinin zayıf bir tarafıdır. Oyun hikayesini sana anlatmıyor hiç kendin anlamak için uğraşmak zorunda kalıyorsun ve boşlukları doldurmaya çalışıyorsun.
O kadar video izlediğimden ve baya bilgi edindiğimden o sabır duygusu bende gelişti 4-5 kere öldüm ve sakin bir kafaya tekrar başladım.

Son düzenleme:
Ben süper smough ile kapışıyorum farklı tavsiyeniz var mı?
hiç yükseltilmemiş "Crystal halberd" ve pyromancry kullanıyorum.]ıspoıler]
Dark Souls 2 bitirdim yani bilgim sıfır değil.

Hocam daha o Boss a gelmedim ama zor Boss diye biliyorum. İzlediğim bir kaç videoya göre saldırdıklarında sütunların orda olmanız lazım. Genelde defansif oynamanız gerekiyor. İnternette bir sürü video var zaten. Benim size tavsiyem Git Gud.

Eki Görüntüle 913459

Dosya Ekleri

• 1615279675886.png
    1615279675886.png
    102,6 KB · Görüntüleme: 45
Hocam daha o Boss a gelmedim ama zor Boss diye biliyorum. İzlediğim bir kaç videoya göre saldırdıklarında sütunların orda olmanız lazım. Genelde defansif oynamanız gerekiyor. İnternette bir sürü video var zaten. Benim size tavsiyem Git Gud.

Eki Görüntüle 913459
Hocam boss biri ölünce daha da güçleniyor o haline kadar rahat alıyorum sonra vuramıyorum.
Bugün denim yenersem size yazarım.
Neredesiniz siz oyunda?

Hocam boss biri ölünce daha da güçleniyor o haline kadar rahat alıyorum sonra vuramıyorum.
Bugün denim yenersem size yazarım.
Neredesiniz siz oyunda?

Hocam şöyle ben daha tam oralara gelemedim. Çünkü Capra Demonu kestim orada kaldım. Sebebi ise o yoldaki köpekler ve askerler. Bir türlü geçmeme izin vermiyorlar, bende sinirlendim oynamayı bıraktım. Dark Souls 3'ten devam ediyorum şu an da. O yüzden o kadar bir bilgim yok. Bende yavaş yavaş öğreniyorum her şeyi ama o yoldan geçemediğim için bıraktım oyunu. Orası nasıl geçiliyor herhangi bir tavsiyeniz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı