Elektronik Darmoshark M3 ve N3 1199 TL

• Konuyu başlatan poe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 338
  • Görüntüleme 33B
Daha önce 2 kere alışverişim oldu ve ikisinde de hiçbir şeyle uğraşmadım direk kapıma geldi

Adam diyor ki, lojistik firmasi Amazon ise evet oyle gelir ama bu urunu Amazon yollamiyor. Satacinin kendisi yolluyor ve satin alirken normalde cikan gumruk ucretini odemiyorsun. Odemedigin vergiyi, urunu yollamayan Amazon nasıl halletsin?

Benim de başıma geldi, farklı bi göndericiden aldım amazon üzerinden. Vergi vereceğimi düşünüyodum ama vergisiz teslim edildi. Ama her seferinde böyle olacağının bi garantisi yok.

Benim de başıma geldi, farklı bi göndericiden aldım amazon üzerinden. Vergi vereceğimi düşünüyodum ama vergisiz teslim edildi. Ama her seferinde böyle olacağının bi garantisi yok.
Dostum tam anlatamıyoruz galiba son kez tekrar edıyorum. Farklı satıcıdan alınma olayı degil bu. Farklı GÖNDERİCİ durumu. Farklı satıcıları da amazon kendi deposundan gönderebiliyor. Sen bir satıcı olarka amazonun deposunda ürünlerini tutabiliyorsun. O durumlarda amazon gönderici olduğu için sorunm yaşamazsın zaten. Yukarıda da kaç kere aynı şeyi yazmışlar.

Dostum tam anlatamıyoruz galiba son kez tekrar edıyorum. Farklı satıcıdan alınma olayı degil bu. Farklı GÖNDERİCİ durumu. Farklı satıcıları da Amazon kendi deposundan gönderebiliyor. Sen bir satıcı olarka Amazon'un deposunda ürünlerini tutabiliyorsun. O durumlarda Amazon gönderici olduğu için sorunm yaşamazsın zaten. Yukarıda da kaç kere aynı şeyi yazmışlar.

Bu milletin okudugunu anlamada cok buyuk problemleri var. Az kitap okuyoruz muhtemelen ondan.

Dostum tam anlatamıyoruz galiba son kez tekrar edıyorum. Farklı satıcıdan alınma olayı degil bu. Farklı GÖNDERİCİ durumu. Farklı satıcıları da amazon kendi deposundan gönderebiliyor. Sen bir satıcı olarka amazonun deposunda ürünlerini tutabiliyorsun. O durumlarda amazon gönderici olduğu için sorunm yaşamazsın zaten. Yukarıda da kaç kere aynı şeyi yazmışlar.
Şeker kardeşim ben ne yazdım bi daha oku istersen, farklı satıcı mı yazdım yoksa farklı gönderici mi yazdım. Gerçekten okuduğunuzu anlamıyorsunuz.

1684014362536.png

1684014482755.png

Şeker kardeşim ben ne yazdım bi daha oku istersen, farklı satıcı mı yazdım yoksa farklı gönderici mi yazdım. Gerçekten okuduğunuzu anlamıyorsunuz.

Eki Görüntüle 1778288

Eki Görüntüle 1778290
Mesajı editlemişsiniz büyük ihtimalle. Gönderici yerinde satıcı yazıyordu. Ona istinaden yazdım zaten.

2. olarak gönderici amazon olmayınca kesinlikle vergi kesilir diye bir şey yok zaten. Satıcı vergisini karşılıyorsa, tr deki vergilendirme sisteminden haberi varsa veya gümrükteki çalışanlar işlem uygulamazsa yine vergi ödemezsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı