Dava açmakla tehdit edilmek

Evet oyun LoL.

Hocam oyunu aldığı zaman hesabı kendi maili üzerine çekmesi lazımdı çekmedi unuttu galiba.

Doğru hocam avukat olmasına gerek yok ama bu mesleğini kullanarak biraz fazla tehdit etti.
Elinizde tehdit edildiğinize dair delil varsa ve sizi cdiid rahatsız ediyorsa, siz de bu olayda bir suç işlemediyseniz ondan önce davranıp şikayetçi olabilirsiniz.

Resmi olarak zaten adamlar hesap satışı yapamazlar, eğer bu avukatlar gerizekalı değilse bunu bilirler. Karşınızdakiler ya avukat falan değil ya da ciddi manada işlerinde berbatlar. İki türlüde rahat olun derim (satış yaptığınız insanlardan neden hizmetinizi alırsınız anlam veremedim, eğer ödeme yaptılarsa geri verin hesaplarını veya ücretlerini bu hiç etik değil, resmide hiçbir şey yapamasalar bile fiiliyatta bu nitelikli dolandırıcılık).

Ortada birden fazla suç varsa önceki suç sonrakini iptal etmez, yapılan işlem yasa dışı diye hesabı geri alırsanız bu dolandırıcılık oluyor ve basit suç uzlaşmaya tabii süreç önce oraya gider. Bu ve buna benzer birden fazla yaptığınız bir işlem varsa ve ispatlanırsa nitelikli dolandırıcılık ile suçlanabilirsiz. Uzlaşmaya tabii değildir. Ciddi para cezaları ile karşı karşıya kalabilir hatta hapis cezası ile bile karşı karşıya kalabilirsiniz. Konuştuğumuz konu "oyun hesabı satışı yapmak yasak mı? veya kanuna aykırı mı ?" değildir.

Hocam daha önce birçok hesap satışı yaptım problem yaşamadım. Şahıs sadece 2-3 gün boyunca durmadan yazdı.
Yazdığım mesaj cevap verebileceğiniz tarzda bi cevap değil hocam. Bariz dolandırıcılık yapmışsınız eğer olayın başka detayları yoksa. Haklı çıkabileceğiniz bi argüman yok yani.

Hesap alım satımlarına devlet resmi bakıyor. Senin yaptığın dolandırıcılık. Dolayısıyla suç. Emsal davalar var. Yaptığın iyi birşey mi sence? Adama hesabı geri ver.

Yeni konular

Geri
Yukarı