Dava açmakla tehdit edilmek

Yani?

Riot yasak dedi diye Türk mahkemeleri de "Aaaa, Riot yasak demiş, boşverin Türk Ceza Kanunu'nu, suç yok. Vurdum çekici." diyecek yani?

Tamam arkadaşlar, ortada suç yok. Hepimiz hesap satıp sonra geri alarak insanları dolandırabiliriz.
Öncelikle oyun satışı yapmak yasadışı değil. Yasalar karşısında suçlu değilsiniz. Sadece oyun şirketi hesabınızı banlayabilir. Ama hesap karşılığı anlaştığınız ücreti alıp hesabı da geri aldıysanız. Nitelikli dolandırıcılıkla suçlanabilirsiniz. Bu işleme ait banka dekontu-yazışma-ss falan varsa size tavsiyem acilen uzlaşmanız gerekiyor.
Yukarıda zaten yazdım hocam okusaydınız görürdünüz. Oyun satmak suç değil, dolandırıcılık suç dedim zaten. Sadece oyun şirketi hesabı banlayabilir. Keşke ilk cevabınızın üzerindeki yazıyı oksaydınız.

Oyun firmaların tek vasfı seni oyundan uzaklaştırmak/hesabını kapatmak olur. Bunun dışında orada yazdığı maddelerin kanun karşısında bir karşılığı yok. Dolandırıcılık hele ki günümüzde siber dolandırıcılık büyük bir suç olarak görülmektedir ve suçlular çok ciddi cezalar alabilmektedir.

Kullanıcı e postayı değiştirmediyse ona mesaj yazarak e postayı kendi üzerine almasını söylebilirsin, gidip sattığın hesabın şifresini değiştirmek ne alaka? Adam sana sövse de haklı dava etse de haklı şu anda.

Hemen geri verip adamın savcılığa gitmesini engellemezseniz bir daha ne kamuda iş bulabilirsiniz, memur olabilirsiniz (doktor, avukat vb. de olamazsınız) ne de herhangi bir işveren kaydınızda nitelikli dolandırıcılık görünce sizi işe alır. Cezadan çok bu yani hayatınıza zarar verecektir. Sabıka öyle basit bir şey değil.

Siz bilirsiniz ama tabii.

Suç duyurusunda bulunabilir. Konuyu bulamadım ama dava açıp kazanan birisi vardı diye hatırlıyorum.

Umarım suç duyurusunda bulunur. Utanmadan hesabı geri aldım diye laf ediyor falan diyorsun bir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı