DC Motor ile Enerji Üretmek

Güneş panellerinde de anladığım kadarı ile bizim oturduğumuz bölgede biraz sıkıntılı olur. Önümüzde birçok bina olduğu için dedim başka alternatifi var mı diye. Ama ne olursa olsun ben deneme amaçlı o mıknatıslı devreyi kurarım. Çalışırsa eğer videosuyla beraber konu açarım. Teşekkürler yardımın için @Silinen üye :)

Biraz uğraş sonucu çizim yaptım ama inşAllah dediğimi anlayabilirsiniz @Silinen üye

Dosya.png

Ben zaten ilk baştan anlamıştım. Zaten dediğim gibi bu benim mantığıma aykırı. Yani bence bu çalışmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer zevkine yapıyorsan bu işi uğraş değer ama enerji üretmek ve kullanmak için yapıyorsan D.C motorlar uğraşma. Ben sana en basitini söyleyim bir tane çıkma Tofaş şarj bobini al ve bunu gerekli hesaplamalarla dişli sistemine oturtdur ama dişliden güç kazanman lazım. Bobinin ucuna küçük kullanacağın sistemin yani el gücü, rüzgar gücü veya ufak bir tetikleme ile çalışacak D.C motor ve sonra gücünü bobinden alacak yani ayarını tuturabilirsen kısır döngüye girer bu olay içinde motorun 12 volt ve düşük akım çekmesi önemli yani şarj bobini motoru rahat beslemesi gerekir. Tabi ters E.M.K'dan illaki bir güç kaybı yaşayacaksın ama hesaplamaları var ama tahminimce bu dediklerimi kurtarır ve sana elektrik üretmen için fırsat verir. Tabi bunlar teoride fakat gerçek hayatta uygulanabilir şeyler.
@Enes/TR
@Silinen üye

Sanırım siz elektriğin çok çok başındasınız, öyle ki elektrofizik bilginiz yok. Videoda şöyle bir cümle kurdu. "Bu makine tükettiğinden ziyade üretme prensibiyle çalışıyor". Şu anki teknoloji ile bu imkansızdır.

Ayrıca bu adam evde böyle bir şey üretecek kapasiteye sahip te değil. Zaten mantığa aykırı konuşuyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı