DDR2 Sistem Upgrade

aytacbirdal

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bir konuda yardım isteyeceğim. Öncelikle sistem özelliklerim:

Intel Core 2 Duo E7500 - İşlemci
ASUS P5Q SE2 - Anakart
DDR2 4GB - Ram (4 slot mevcut 3'ü dolu)
230W - PSU
Nvidia Geforce Gt630 - Ekran Kartı

Bütçeyi tam olarak belirlemedim ama sadece CS:GO oynuyorum. İşlemcim cok ısındığı için xigmatek sydr926 modeli CPU fan aldım 85 derecelerden 50-55 civarına indi. 8 Yıl sonra ilk parça işlemci soğutucusu oldu açıkcası :) Seneye 12. sınıf olacağımdan dolayı bu yaz sistem toplamak istemiyorum. En az bütçeyle ekleme yaparak CS:GO'yu kastırmadan oynayabilir miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayatındaki yaptığın en büyük hata ne bilmiyorum ama bu sistemi upgrade edersen bu hata birinciliği zorlar :) Yani ekran kartını yükseltsen gtx 950-960 alsan yeni power alman gerekecek, hadi aldın diyelim işlemci ekran kartının önünü kesecek darboğaza düşecek, hadi devam ettin inatla bir de ikinci elden quad işlemci ayarladın sistemi sırf bir nebze rahatlatmak için ram ayağına dolanacak.
Yani uzun lafın kısası ddr2 öldü bütçeni söyle ona göre bi şeyler ayarlayalım. ;)

Aslında amaç 1 senelik bile olsa çok üzmemesiydi fakat dediğiniz gibi birini değiştirsen ötekini de değiştirmek gerektiği için sıkıntı oldu. Yorumlarınız için teşekkür ederim :)

RAM aslında bir nebze yeterli, işlemci banko değişmesi lazım ama anakartta değişmesi gerek. Bu sefer RAM'ler olmaz, ekran kartı alsan PSU yetmez ve işlemci darboğaz yapar. 2. el sistemlere yönelebilirsiniz. GTX 750 Ti olan herhangi bir ucuz sistem işinizi görür.

Bende tam olarak sizin düşündüğünüz şekilde düşündüm DDR4 anakart,ram ve uygun bir işlemci düşündüm fakat bu seferde kasa ve güç kaynağı sorunu ortaya çıkıyor. Hava sirkülasyonu ve fanlar yetersiz vesaire en iyisi baba şefkatini beklemek sanırım :) :)

PSU etiketini eklemelisiniz. 230 watt değeri değil büyük ihtimal volt olmalı. R7 250 gibi ek güç girişi olmayan bir kart CS GO için fazlasıyla işinizi görür. Eğer PSU çok kötü durumdaysa ileride kullanabileceğiniz türden düzgün bir şey alabilirsiniz.
XFX Radeon R7 240 Core Edition Video Card Review - Page 8 of 12 - Hardware Secrets
GT630 güç tüketimi 25 ile 65 watt arasında değişiyor modeline göre. R7 250 55 65 watt arası olması gerek.
GeForce GT 630 | Specifications | GeForce

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı