DDR3 sistemden DDR4'e geçiş

Ram olarak onları önermem ama en uygunu topladığınıza emin misiniz? (Lütfen son mesajımı kontrol edin).

Kendi alışveriş yaptığım siteleri tercih ettim yoksa zottirikbilisim tarzı ne idüğü belirsiz yerlerden 3 kuruş daha ucuza alıp dolandırılma riskini göze alabilirseniz siz bilirsiniz.
Ram'i neden önermiyorsunuz aynı fiyata daha yüksek mhz olduğu için mi :D

Kendi alışveriş yaptığım siteleri tercih ettim yoksa zottirikbilisim tarzı ne idüğü belirsiz yerlerden 3 kuruş daha ucuza alıp dolandırılma riskini göze alabilirseniz siz bilirsiniz.
Ram'i neden önermiyorsunuz aynı fiyata daha yüksek mhz olduğu için mi :D

Zottirikbilişim diye tabir ettiğiniz firmadan alışverin yapan insanlar var (Siz yapmamış olabilirsiniz, araştırmanızı öneririm).

3200MHz olduğu için değil, benim önerdiğim ramin 3800MHz ye CL16 veya CL15 değerlerine çıkabildiği için önerdim.

Samimiyet çerçevesinde olmadığımızdan, alaylı konuşmamanız yararınızadır, iyi günler.

Tatmin kavramı göreceli bir kavram olduğundan, senin mutlu olacağın değerler nedir? (Hangi oyunları oynuyorsun, ona göre düşünmen gerek. Parametresi budur).

Tatmin kavramı göreceli bir kavram olduğundan, senin mutlu olacağın değerler nedir? (Hangi oyunları oynuyorsun, ona göre düşünmen gerek. Parametresi budur).
Genel olarak ağır oyunlar oynamıyorum, oynadığım oyunlar sürekli olarak hikayeli oyunları oynayıp bitirdiğim için değişiyor. Genel olarak R6, CS:GO, MW: Warzone, Far Cry 5, RDR2 oynuyorum.

Arkadaşlar, söylediklerinizden yola çıkarak sanırım R5 1600 eski bir işlemci. Sizce R5 1600'ün performansı tatmin etmez mi?
R5 1600AF (12nm model) onun yenilenmiş hali ve performans olarak da oldukça iyi bir işlemci. Çok büyük bir beklentin yoksa da RTX 2060 ve altı kartlar ile hiçbir sorun çıkarmaz.

Arkadaşlar şu anki sistemim şu şekilde;
ASUS ROG STRIX RX 570 4G.
i5 4460 3.30 GHz.
8+4 GB DDR3 1600 MHz RAM.
1 TB HDD(modelini markasını tam hatırlamıyorum)
Samsung 860 Evo 250 GB.
Anakartla beraber işlemciyi ve RAM'leri satıp DDR4 sisteme geçmeyi düşünüyorum, kaba taslak şekilde şöyle bir şey hazırladım;

Eki Görüntüle 533143

Sistem toplama konusunda pek iyi değilimdir, sizce topladığım parçalar nasıl? Uyumlu çalışırlar mı? Ve sizin de ekran kartı olmadan toplayacağınız sistemleri bekliyorum, teşekkürler.
İşlemci kesinlikle 12nm olmalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı