DDR3 sistemden DDR4'e geçiş

Arkadaşlar, elimdeki DDR3 sistemi sizce kaç TL'ye satabilirim? Ona göre tavsiye ettiğiniz parçaları ayırayım, çıkarayım. Kendi DDR3 sistemimi elden çıkarttıktan sonra tabi ki üstüne belirtli bir miktar para ekleyeceğim.

1881 TL tutuyor, hem daha uygun hem de daha kaliteli bileşenler. Tavsiyem bu şekilde almanız olacaktır.
Ek olarak eğer bütçenizi 2000 TL'ye çıkarabilirseniz, anakart olarak bunu almanızı öneririm:
Şu anda kullandığım anakart ve çok iyi desem yeridir, hatta bununla ilgili konu dahi açmıştım. Göz atabilirsiniz: ASRock B450M Pro4 İnceleme - Technopat Sosyal

Gigabyte B450M S2H (479TL):

Ryzen 5 1600AF (709TL):

Crucial Ballistix 3000MHz CL15 (Bu fiyat bazında veya yukarı seviyelere görede alabileceğiniz, OC potansiyeli en yüksek olan bulunmaz bir nimettir. 3733MHz CL16 değerde kullanıyorum. OC testleri yapıyorum, tam bitmedi ama yabancı forumlarda testlere bakabilirsiniz. 3733MHz de Cl16 veya CL15 çalıştıran insanlar var 640TL):
Crucıal Ballistix Kırmızı 8 Gb 3000mhz Ddr4 Cl15 1.35v Soğutuculu - n11.com (2 tane alın)
Alabileceğiniz bileşenleri, en uygun satıcılardan sundum (Hepsi güvenilir).

Arkadaşlar, elimdeki DDR3 sistemi sizce kaç TL'ye satabilirim? Ona göre tavsiye ettiğiniz parçaları ayırayım, çıkarayım. Kendi DDR3 sistemimi elden çıkarttıktan sonra tabi ki üstüne belirtli bir miktar para ekleyeceğim.
Anakart, işlemci, RAM olarak 700-800TL civarına satabilirsiniz.

2x

Farklı sitelerden en uygun fiyatlı bileşenleri topladım. Hayırlı olsun.

2x

Farklı sitelerden en uygun fiyatlı bileşenleri topladım. Hayırlı olsun.

Ram olarak onları önermem ama en uygunu topladığınıza emin misiniz? (Lütfen son mesajımı kontrol edin).

Farklı sitelerden şu üçlüyü toparladım. İşlemci, anakart, RAM senin seçtiklerinden hem daha ucuz hem de biraz daha performanslı. Bunları tercih edebilirsin.
İşlemci ilk seriden. RAM'ler iyi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı