DDR5 gerekli mi?

mizzy

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem MSI RX 6800 Gaming Z Trio 16GB | Ryzen 5 7600 | 16 GB 5600 MHz DDR5 Ram | Monitör Dell S2721DGFA 27" 2K 165hz IPS | Klavye Theory TH80 Pro |
Selam arkadaşlar, yeni bir sistem toplamaya başlıyorum şu aralar. DDR5 sistem uzun ömürlü olur diye o yönde bir şeyler bakıyorum. Bazıları da DDR4 yeterli falan diyor ama sık parça değiştirmeyi seven biri değilim yani aldığım şey beni uzun süre götürsün isterim. 0'dan toplamışken DDR5 sistem toplamak daha mantıklı geliyor bana, sizlerin yorumlarını da merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, yeni bir sistem toplamaya başlıyorum şu aralar. DDR5 sistem uzun ömürlü olur diye o yönde bir şeyler bakıyorum. Bazıları da DDR4 yeterli falan diyor ama sık parça değiştirmeyi seven biri değilim yani aldığım şey beni uzun süre götürsün isterim. 0'dan toplamışken DDR5 sistem toplamak daha mantıklı geliyor bana, sizlerin yorumlarını da merak ediyorum.

Sıfır ise DDR5 toplayın ömrü çok uzun. DDR4 devri kapandı gibi bir şey.

Not: Bütçesi DDR5 almaya yetiyor. Bu yüzden DDR5 dedim. DDR4 devri kapandı derken. Artık DDR5 kadar güncel olmadığını ve performans farkı olduğu için söyledim. Yoksa DDR3 bile kullanılır. Dislike atmanıza gerek yok.

Son düzenleme:
Ben DDR3 ile gidiyorum şuan gayet iyiyim. Ama DDR4 genel oyunlar için gerekli.

Sıfır ise DDR5 toplayın ömrü çok uzun. DDR4 devri kapandı gibi bir şey.
Bütçe meselesi, toplayabiliyorsan DDR5, yoksa DDR4 toplarsın götürür seni daha.
ELITE-6800 / AMD Ryzen 5 7600 / MSI Radeon RX 6800 Gaming Z Trio 16G V1 16GB / 16GB RAM / 500GB SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
Aslında toplanıyor hazır sistem olarak çok fiyat fark etmiyor gibi.

Bütçeni belirtirsen ona göre cevap yazabilirim.
25 - 30 bin arası

Kullanım amacın nedir?

Genel kullanıcıyım. Oyun oynarım, internete girerim, video editinden tut her şeyi yapabilirim o an ki işime ve uğraşıma bağlı.

Bu kadar dislike neden aldım anlamıyorum. DDR3 bile kullanılır sıkıntı yok zaten. Arkadaş sıfır alıyor ve bütçesi de DDR5 için yeterli diye DDR5 dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı