DDR5 sisteme geçilmeli mi?

Neden kurtarmaz arkadaş bende bunu anlamıyorum. 650watt yüzde 80-90 verimlilikle çalışa 520-585 watt verir PSU. İşlemci 105W anakart 70W, ekran kartı 350W toplam 525 wat yapar ıvır zıvır 550W yapar.

Öyle hesaplarsan bende o zaman RTX 4080 ile 700 Wat'da kullanırım. Kaliteli bir PSU olması lazım. Güç yetmemesi durumunda ve FPS spike yapma durumunda sistem kendini sürekli kapatırsa ne anladım ben o işten. Ekran kartı önerdiği watt değeri bile 850 watt. Kim sorarsanız sorun hangi RTX 3090 kullanıcısın'da 650watt PSU var. Bu adamlar keriz mi gidip kaç bin fazla verip PSU almaya. 750watt olsa yeterdi.

Gerçi 40 serisi ile güç kullanımı düştü yetebilir. ama 30 serisinde sanmıyorum.

Hadi ya önerdiğiniz psu var mı 3090'a F/P olsun

Şuan cooler master MWE 80+ 650W var. Hesaplayınca yeter ve kullanırım sanıyordum. Yeter mi acaba? Hala emin değilim yetmeyeciğine. Ekran kartı gelse denerdim.

Hadi ya önerdiğiniz PSU var mı 3090'a F/P olsun

Şu an Cooler Master MWE 80+ 650W var. Hesaplayınca yeter ve kullanırım sanıyordum. Yeter mi acaba? Hala emin değilim yetmeyeciğine. Ekran kartı gelse denerdim.

Ya hocam yetmesine yetebilir var kullanan. Ama ucu ucuna yetebilir sistemi belki yüksek güç kullanımında. Yeniden başlatacak ekran kartı markasından markasına göre bile değişiyor, watt değeri 3090 olan Herkes'de madem neden en az 750watt Var'da 650watt yok, bunu açıklar mısınız mesela.

Hadi ya önerdiğiniz PSU var mı 3090'a F/P olsun

Şu an Cooler Master MWE 80+ 650W var. Hesaplayınca yeter ve kullanırım sanıyordum. Yeter mi acaba? Hala emin değilim yetmeyeciğine. Ekran kartı gelse denerdim.

Ekran kartı gelince deneyin, yeterse kullanırsın sertifiklı olduğu için gereksiz güç çekmeyebilir.

Ya hocam yetmesine yetebilir var kullanan. Ama ucu ucuna yetebilir sistemi belki yüksek güç kullanımında. Yeniden başlatacak ekran kartı markasından markasına göre bile değişiyor, watt değeri 3090 olan Herkes'de madem neden en az 750watt Var'da 650watt yok, bunu açıklar mısınız mesela.
neden herkeste 750 watt var marka olsun olmasın 750 watt kurtarıyor demekki yani verimlilik daha azdır ucu ucuna yetiyordur ama marka olan verimliliği yüksek olan psu 650w olsa bile yetebilir gibi geliyor ama emin değilim yeter mi yetmez mi 🧐

Ekran kartı gelince deneyin, yeterse kullanırsın sertifiklı olduğu için gereksiz güç çekmeyebilir.
de mi şimdi baktım 1000 w psu alsam en az 5bin.. 650watta en kötü psu yanar heralde :))

Neden herkeste 750 watt var marka olsun olmasın 750 watt kurtarıyor demek ki yani verimlilik daha azdır ucu ucuna yetiyordur ama marka olan verimliliği yüksek olan PSU 650W olsa bile yetebilir gibi geliyor ama emin değilim yeter mi yetmez mi 🧐

Dediğim gibi kaliteli bir PSU varsa gereksiz güç tüketmeyeceği için ucu Ucuna'da olsa yetebilir.
Bende çok görmediğim için 650Watt'da RTX 3090 çalıştıran biirşey diyemem.

De mi şimdi baktım 1000W PSU alsam en az 5bin. 650watta en kötü PSU yanar herhalde :))

İmzan'da 3090 gözüküyor yenimi aldın.

Hayırlı olsun.

Denersiniz hocam stres testi yaparsınız, güçlü Oyun'da test edersiniz vs o zaman belli eder kendini.

Deneyecemde aklımdaki soru kaldırmazsa neyi bozar sadece kendini bozarsa sıkıntı yok ama ekran kartı anakart RAM işlemciye falan zarar verir mi acaba?

APU sistemler için çok mantıklı. Yüksek frekanslı bellekler ile oyun performansı harika olabilir.
Apu değilki benim sistem işlemcim ekran kartı barındırmıyor.

Deneyecemde aklımdaki soru kaldırmazsa neyi bozar sadece kendini bozarsa sıkıntı yok ama ekran kartı anakart RAM işlemciye falan zarar verir mi acaba?

Sizin PSU zaten iyi sertifikalı'da yetmezse sitem kapanır zaten. Belli eder kendini. Ama bir şey diyemem maalesef yeterse kullanın, dewam edin gibi. Boşuna 750 üstü almıyor demek ki insanlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı