Deadlift formum nasıl?

Amaç arka bacak bölgesini çalışmaksa bacak için formda sorun yok gibi hocam. Ancak normal conventionel deadlift yapacaksanız bacaklarınızı biraz daha kırıp kalçayı daha aşağı almalısınız.

Bence asıl sorun ağırlığı yerden kestiğiniz anda tam onuncu saniyede. Yere paralel hatta kambur bir kaldırış yapmışsınız ki bu çok tehlikeli bir form. Göğüslerinizi biraz dışarı çıkarmalısınız diye düşünüyorum.

Üç kuruşluk bilgimle size spor hocalığı yapmak istemem, sorduğunuz için görüşlerimi belirttim. Kaldırdığınız ağırlık vücut ağırlığınıza göre oldukça başarılı duruyor. Başarılar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kalçan çok havada , bel boşluğu oluşturman lazım. Kalçanı yere indirdiğin anda , kalçanı sıkıp yeri itmen lazım.

Tam olarak resimdeki gibi.

1680165129335.png

Kalçan çok havada, bel boşluğu oluşturman lazım. Kalçanı yere indirdiğin anda, kalçanı sıkıp yeri itmen lazım.

Tam olarak resimdeki gibi.

Eki Görüntüle 1720146

Hocam bu harekette negatifi almak lazım mı?

Kötü form, bu şekilde sakatlanacağını pek zannetmiyorum ama gücünden çalıyorsun ve ağır setler atamazsın. Hip hinge yapmayı ve barın boşluğunu(pull the slack) almayı öğrenmelisin.

Program değiştirdiğimden alışamadım hocam sağ olun tavsiye için.

Hocam bu harekette negatifi almak lazım mı?

Program değiştirdiğimden alışamadım hocam sağ olun tavsiye için.

Hayır, bunda önemli olan itiş, patlayıcılık, aşağı ne kadar yavaş veya hızlı indirdiğin önemli değil, tepe noktasında 1-2 sn kalsan yeterli.

Ben önceden dizleri kırınca güç alamıyordum hocam fazla mı kırıyorum acaba.

Doğru formda yapmadığın için olabilir, eğer boyun uzun geliyorsa romanian deadlift öneririm. Hem formu yakalaması daha kolay, hem de ben kendim yaparken ağırlıklarımı daha hızlı arttırıyordum.

Doğru formda yapmadığın için olabilir, eğer boyun uzun geliyorsa romanian deadlift öneririm. Hem formu yakalaması daha kolay, hem de ben kendim yaparken ağırlıklarımı daha hızlı arttırıyordum.

Hocam zaten videodaki yaptığım romanian tarzı değil mi? Boy uzun geliyor ama minder koyuyorum altına sıkıntı çözülüyor.

Geri
Yukarı