İnceleme DeathAdder V2 Pro

Bugün 1 yıllık M100 kullanımından sonra zar zor aldığım V2 Pro'yu inceleyeceğim. 19 Mayıs tarihinde incehesap/hepsiburada'dan 1500TL'ye aldım 3 günde de Hatay'a ulaştı,(şu an 1370TL gene İncehesap satıyor, böyle işe...)1 aydır kullanıyorum yaklaşık.
Teknik özellikler:
Razer'in optik 20k DPI 650 IPS 50G sensörü
88 gram ağırlık
2.4 ghz/bluetooth/kablolu bağlantı
Bluetooth ile 120 2.4 ile 70 saat batarya ömrü
RGB Razer logosu
8 tane programlanabilir buton
70 milyon tıklama ömrü
Paketleme ve kutu içeriği:

IMG-20230613-WA0002.jpg

IMG-20230613-WA0003.jpg

IMG-20230613-WA0005.jpg

Gayet güzel yapmışlar, şekil şukul bir şeylerde yapmışlar. Kutudan da uzatma dongle+şarj kablosu geliyor.
Tutuş:
Öncelikle elim 8.5'a 19 ve palm tutuyorum. Tutuşu önceki mouse'umdan iyi sorun yaşamadım. Kişiden kişiye değişebilir. Yan tuşlarada rahat uzanıyor parmağım.

IMG-20230613-WA0007.jpg

Malzeme kalitesi:
Gayet güzel, piyadaki m3, F1 gibi modellerden daha iyi gayet sağlam. Ama malzeme kalitesi ve konfor içinde ağırlığı feda ediyor.
Pil ömrü:
Denildiğinden biraz daha az gibi ama kesin değil,2.4 GHz'de 60 saat civarı aldım, Bluetooth içinde 100-110 civarı. Şarjı ise hızlı sorun olmuyor, 2 saat civarı 0 100 oluyor.
Skatez:
Skatezleri çok güzel,%100 PTFE. Mükemmel kayıyor, 90 gram hissetirmiyor doğrusu.
Tuşlar:
Öncelikle sağ sol olanlar bir tık yüksek sesli ama güzel hissettiriyor. Yan tuşlarda idare der seviyesi ama arkadakine erişmesi hafif zor. Tekerlek ise tam aradığım gibi, hem çok yumuşak hem çok sert değil.
Yazılım:
Asıl eleştiriyi buradan yapacağım, basit bir mouse kontrolü benim istediğim, Razer efendi ise rahat bırakmıyor hem gereksiz karmaşık hem de tek ürün için fazla, galiba amaçlanmak istenen bütün Razer ürünlerini birden yönetip tek alandan ayarlamak ama benim gibi tek ürün kullananlara yük bu, üstüne tam bir kaynak canavarı. Onun dışında ise klasik mouse kontrolleri ekstra olarak calibration kısmında yükseklik ayarlama var. DPI değeride 50 50 ayarlanbiliyor, 5 stage olarak.

Ekran Görüntüsü (94).png

Ekran Görüntüsü (95).png

Ekran Görüntüsü (96).png

Ekran Görüntüsü (97).png

Artı eksiler:
+Fiyatı ve performansı
+Batarya ömrü
+Malzeme kalitesi
+Ergonomikliği
-Ağırlık
-Yazılım

Sonuç ve puan:
Bana göre şu an gayet alınabilir bir mouse, bana kalırsa M3 gibi modeller piyango biraz, satıcıları da sorun çünkü. Bir şey olsa mouse elinde patlıyor. 1370TL şu an İncehesap satıyor gene. 10 üzerinden ise 8.5 veriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı