İnceleme Razer DeathAdder V2

Herkese merhaba, bugün deneyimlerimi yeni aldığım DeathAdder V2 hakkında paylaşacağım. Bundan önce DeathAdder essential kullanıyordum. Güzel bir mouse hala kullanırım. Her neyse incelemeye geri dönelim.

Yapı kalitesi;

Kalitesi çok güzel, ergonomik yasarınına laf ettirmiyorum bile. Çok güzel bir mouse. Tuşlarda gıcırdama yok. Essential'a göre daha az kuvvet uygulamak lazım. DPI ve profil tuşu var fakat benim için gerekli değil.

Işıklandırma;

RGB'si taktığınızda %66'da bırakılmıs olarak geliyor ki hala yeterli. Ben nasıl olsa ömrünü azaltmayacak diye %85'e getirdim ışıkları. Aydınlatmalar scroll tuşunda ve Logo'da var.

Click'ler ve Switch'ler;

Essential'a göre dhaa az kuvvet uyguluyorum fakat tek sorun Click'lerin daha yüksek olması. Minecraft oynarken jitter Click yapıyorum ve bazen elim Essential'a göre daha fazla tutukluluk yapıyor. Alıştım ama kolayca o yüzden pek problem olmadı.

Program;

Synapse 3 yazılımını kullanıyor ve kullanımı aşırı basit geldi bana. Kolayca ışık rengini mora atadım. Birkaç tane mod var ama bana gerek olmadıgı için kullanmıyorum.

Sensör;

Sensör olaral Razer focus+ kullanıyor ve galiba şu an en iyi sensör. Gayet hızlı ve güzel.

Skatezler;

Cidden en hoşuma giden kısım olabilir. Essential'a göre 100 kat daha güzel kayıyor. Ben önceden mouse kullanmıyormuşum dedittirdi. Essential'a göre daha rahat ve gayet yumuşak ve rahat. Essential'da kablo düşebiliyordu masanın oradan bunda hiç olmadı maşallah :D.

Evet sevgili forumdaşlarım incelememi burada sonlandırıyorum. Eğer sormak istediğiniz bir soru varsa istediğiniz zaman sorun ve müsait olursam cevap veririm. Essential kullananlara da güzel bir bilgi oldu onlara göre almayı değerlendirebilirler.
20220324_175156.jpg

Ben de 250 TL'ye İtopya indirimlerinden aldım ve dün geldi. Öte yandan daha önce kullandığım farelerimi de yanına koydum boy farkını gösterebilmek için. Diğer üçünün özelliklerini eklediğimde bir DeathAdder V2 etmedi :D

Bu arada mouse pad kalibarasyonu ve lod ayar seçenekleri de bulunuyor. Ek olarak özel speedflex kablosunun konforu bambaşka. Kablosuzmuş gibi hissettiriyor. O derece.Eki Görüntüle 1342018

En sağdaki fareyi sorgulamaycağım :D

Lütfen, o tip ne be?
Keşke o kadar zamanım olsaydı ama ürün budur:

Babamın 98'de tabela atölyesine aldığı bilgisayarın faresi bunun atasıydı o zamanlar. Oradan kalma bir hevesti. Sahip olmak için aldım sadece. Ama kullanacağım zaman da illa ki gelecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@KafadanKontak bu arada çıkmaza girdim.
Deathadder v2 güzel ama tasarımindan nefret ettim.
Galiba en son alacağım tasarım bir tarafi yuksek olanlar.
O zaman sana şöyle izah edeyim. Biraz önceki farelerin hepsi iki elle de kullanılan simetrik farelerdi. Ben de senin gibi düşünürdüm çünkü.

Ama gel gelelim günün 18 saatini bilgisayar başında gçeiriyorum ve iş bilgisayarımda simetrik mouse kullanırken şimdi kendi bilgisayarımda da asimetrik mouse kullandığımda farkı anlayabildim.

Şöyle açıklamak daha iyi olur. Ellerini masaya tam açmak için gererek koymadığın sürece böyle avucunun içinde bir boşluk olur. Başparmak kısmı daha havada ve serçe parmağa doğru gittikçe elinin yanağı da masaya tam temas etmeye başlar.

2022-03-25 22.18.34.jpg

Şimdi o boşluğun hava yerine bu fare ile dolduğunu düşün.

2022-03-25 22.18.40.jpg

Ergonomik olarak ne kadar rahat ve kullanışlı olabileceğeini ancak bu şekilde izah etmeye çalışabilirim sana ürünü kullandırmadan. He bir de böyle bir ürünü 250 TL'ye almak en kötü ihtimalle sonrasında 350-400'e elden satabileceğin için ayrıca bir avantajlıydı :D Ben satmayacağım orası ayrı. Ama sırf 1 2 ay sonra satmak için 4 5 tane alanlar vardı.

Minecraft için önerir misiniz? Olabilecek en yakın zamanda mouse bakıyorum da. Özellikle sağ tık konusunda üzmez değil mi? Çok build yaparım, bu sebeple sağ tıkı çok fazla kullanıyorum blok koymak için. Ayrıca PvP için de kullanılacak.
Ürünü ben de satın aldım henüz gelmedi ancak Razer fareleri Minecraft için en iyi tercihlerden oluyor genelde. Deathadder V2 de en iyi farelerinden biri olduğundan kesinlikle iyi iş çıkarır.

Yeni konular

Geri
Yukarı