Debian 10.0.7 gnome gufw açılmıyor

Linux mint'de neredeyse hiç sorun yaşamadım nvidia sürücülerini'de kuruyordu açaba Linux mint mi geçsem. Debian hoşuma gitti aslında herşeyi kendin yapıyorsun ama Arch linux nasıldır geçsem mi? çünkü sorunlardan bir türlü işletim sistemini kullanamadım :(.

Bu sorun linux mint'de yok o zaman linux mint'de güvenlik açığı mı var hocam?

Çözüldü olarak yaptığın işlem zaten Mint'te de yok Debian'da da yok.
Sistem kendisini güvenliğe göre ayarlar, bu işlem ile sistemin sağladığı güvenliği kaldırmış oluyorsunuz. Bu işlem hiç bir dağıtımda yapılmamalı, bu çözüm gibi görünür ama yenileri kandırma çözümüdür, aksine çözümsüzlüktür. O yüzden bu işlemi yapmadan sorun çözülmeli.

Sistem kendisini güvenliğe göre ayarlar, bu işlem ile sistemin sağladığı güvenliği kaldırmış oluyorsunuz. Bu işlem hiç bir dağıtımda yapılmamalı, bu çözümgibi görünür ama yenileri kandırma çözümüdür, aksine çözümsüzlüktür. O yüzde bu işlemi yapmadan sorun çözülmeli.
Linux mint'de sudo su yazdığım zaman rahatlıkla giriş yapabiliyorum root'a ama?
Sistem kendisini güvenliğe göre ayarlar, bu işlem ile sistemin sağladığı güvenliği kaldırmış oluyorsunuz. Bu işlem hiç bir dağıtımda yapılmamalı, bu çözüm gibi görünür ama yenileri kandırma çözümüdür, aksine çözümsüzlüktür. O yüzden bu işlemi yapmadan sorun çözülmeli.
Ayrıca linux mint'de sudoers dosyasını
kontrol etmişdim aynı komut vardı sanırım.

Linux mint'de sudo su yazdığım zaman rahatlıkla giriş yapabiliyorum root'a ama?

Ayrıca linux mint'de sudoers klasörünü kontrol etmişdim aynı komut vardı sanırım.

Bunun nedeni dağıtımdan kaynaklanmıyor, kurulumda veya sistemde oluşan başka sorunlardan kaynaklanıyor. Ben Debian'ı 10 yıldır kullanırım, böyle sorunlar dağıtımdan olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı