Çözüldü Debian APT hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mergen Tengri

Hectopat
Makaleler
8
Daha fazla  
Meslek
Tekno-Lokum
APT çalışmıyor arkadaşlar. hata şu şekilde.
W: GPG error: https://storage.googleapis.com/cros-packages/94 buster Release: The following signatures were invalid: EXPKEYSIG 78BD65473CB3BD13 Google Inc. (Linux Packages Signing Authority) <[email protected]> E: The repository 'https://storage.googleapis.com/cros-packages/94 buster Release' is not signed. N: Updating from such a repository can't be done securely, and is therefore disabled by default. N: See apt-secure(8) manpage for repository creation and user configuration details.
ChromOS üzeriden Conteiner üzerinden Debian'ı çalışıtırıyorum ama APT paket yöneticisi hata veryor.
Şimdiden teşekürler.
1679991441414.png

Çözüm
Hocam bu üçüncü deneyişim. Olmuyor. Bende idarelik Flatpak ve SnapD kullanıyorum.
O zaman bullseye yani Debian 11'i dene. Tarayıcıya chrome://flags yazıp "“Debian version for new Crostini containers“ olan ayarı "Bullseye" olarak değiştir. Sonraki kuracağın konteynırlar Debian 11 olacak. Paket sorununun ortadan kalkması lazım. Olmadı buster için orijinal depoları ayarlamayı deneriz.

@Mergen Tengri, çözüm oldu mu sizin için?
Paket yoneticileri paketleri ve paketlerin listelerini GPG ile imzalar ve kullanicilar da acik anahtarlarla bunu dogrular. Boylece mirror'lar paketlere mudahale etse ve paketleri degistirse bile paket yoneticisi bunu kabul etmez. Bunlarin olmasi icin gereken acik anahtari (public key) edinmeniz gerekiyor.

sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys 78BD65473CB3BD13
sudo apt update

Paket yoneticileri paketleri ve paketlerin listelerini GPG ile imzalar ve kullanicilar da acik anahtarlarla bunu dogrular. Boylece mirror'lar paketlere mudahale etse ve paketleri degistirse bile paket yoneticisi bunu kabul etmez. Bunlarin olmasi icin gereken acik anahtari (public key) edinmeniz gerekiyor.

sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys 78BD65473CB3BD13
sudo apt update
Hocam şu şekilde bir çıktı verdi.
1680017338965.png

Ama malesef hala çalışmıyor. Aynı sorun. Debian 10 kullanıyorum.

Geri
Yukarı