Debriyaj pedalına nasıl basıyorsunuz?

Önce ayakkabımın altını biraz yağlıyorum ki rahat basabileyim, ardından araca binmeden önce antrenman yapıyorum ve kendimi hazırlıyorum, o gün hangi tarafımdan kalktıysam o ayağımla arabaya biniyorum ve o ayağımı debriyajın üstüne götürüyorum. Ardından bir kaç sakin ve debriyajın canını acıtmayacak dokunuşlar yapıyorum ayağımla ve arabayı birinci vitesten direkt 5'e atana kadar seri darbeler ile basıyorum.

Önce ayakkabımın altını biraz yağlıyorum ki rahat basabileyim, ardından araca binmeden önce antrenman yapıyorum ve kendimi hazırlıyorum, o gün hangi tarafımdan kalktıysam o ayağımla arabaya biniyorum ve o ayağımı debriyajın üstüne götürüyorum. Ardından bir kaç sakin ve debriyajın canını acıtmayacak dokunuşlar yapıyorum ayağımla ve arabayı birinci vitesten direkt 5'e atana kadar seri darbeler ile basıyorum.
Feridun abi yine seks hikayesi mi yazıyorsun abiğ.

Hız ve performans konusunda manuel vitesin avantajları daha ön planda. Ayrıca Manuel vitesli araçlarda istediğin vitesi ve devri kendin ayarlıyorsun daha iyi bence.
Yahu hocam pistte yarışmıyoruz ki, şehir içinde zaten hız ve performansı ne yapacağım? Otobanda ise zaten araç bastığım zaman gidiyor, bu eziyeti çekmeye değmez.

Geri
Yukarı