Decathlon Kalenji W500M Swip dijital saat incelemesi

Herkese merhaba,
Bu yazımda sizlerle internette neredeyse hiç incelemesi olmayan, olsa da çok anlatılmayan kalenji marka W500M swip saatini inceleyeceğiz. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki saati 2019'un ağustos ayında aldım. Yaklaşık 9 ay boyunca saati aktif olarak gerek sosyal yaşamımda gerekse okulda kullandım. Bu yazıda saatin genel özelliklerinden bahsedeceğim fakat nasıl kullanacağını yazmayacağım. Eğer isteyen olursa kısa bir şekilde düzenleme yaparım. Aslında pek yazılacak bir şey yok, saatin arayüzünü anlamak en fazla 1 gününüzü alır. Basit ama güzel, kullanışlı bir arayüzü var. Hepsini detaylı yazacağım. Bu arada aldığım fiyat 100 liraydı. Doların 7 olduğu şu zamanlarda bile 100 lira olarak kalmış.
Link: KOŞU SAATLERİ VE KRONOMETRELER - W500 M SWIP DİJİTAL SAAT.
İlk olarak telefonumdan çektiğim fotoğrafları paylaşayım. Genel olarak nasıl durduğunu, saatin kolda nasıl durduğunu daha iyi anlayabiliriz böylece.

20200504_150016.jpg

20200504_150103.jpg

20200504_150016.png

Saat arkalı önlü bu şekilde. Ön kısmında saat/dakika/saniye alanını görebiliyoruz. İstersek saatin bulunduğu üst kısma, 4 numaralı tuşa basarak tarihi ekleyebilirsiniz.

20200504_151210.jpg

Ayrıca saatin kordonunda sabitlemek için küçük bir detay var.

20200504_151149.jpg

20200504_151139.jpg

Birazda kutuyu ve içerisinden gelenlerden bahsedeyim. Kutu basit bir ditdörtgenler prizması, içinden de çeşitli dillerde kullanım klavuzu var.

20200504_151221.jpg

20200504_151233.jpg

20200504_151243.jpg

20200504_151253.jpg

Ayrıca kutunun üzerinde tam kumbara yapmalık bir delik bulunuyor. Şahsen ben kumbara olarak kullanıyorum, hem dikkatte çekmiyor. :D.

Gelgelelim kuru fasulyenin faydalarına. :D özellikleri:
  • Saatin kronometresi var.
  • Su altında 50M'ye kadar su geçirmezlik.
  • Kolayca kullanım.
  • 2 yıl garanti.
  • Decathlon'un koçluk sistemi dediği, benim ise geri sayım özelliğide bulunmakta.
Bunlar normal her saatte bulunan özellikler. Bu saati akranlarından ayıran özelliklerinden biri tasarım. Tasarımı oldukça hoş. Saatin arka metal kısmında da "desing in france" yazıyor. Haklarını vermek lazım gerçekten tasarım konusunda beni tatmin etti. Tamam tasarımı hoş falanda ya malzeme kalitesi? Diyecek olanları duyuyorum. İçiniz rahat olsun malzeme kalitesi gerçekten bu fiyat bandında muhteşem. Bu fiyat bandı dedim ama daha bir yamuğunu görmedim keratanın. Bir kere banka bırakmıştım basketbol oynarken, hıyarın biri topu nasıl yaptıysa oraya gönderdi. Amma da sert gelmişti. Aşırı korktum. Hatta 10 lira fark ile neden daha korunaklı olanını almadım diye dert yanmaya başladım. Allah'a şükür tek bir çizik bile yok.

Bu arada dediğim 10 lira farklı saate buradan ulaşabilirsiniz. Diyecektim stokları kalmamış. Ancak dediğim linke tıklayın, belki stokları gelmiştir. Onun tasarımını çok kaba bulduğum için almak istememiştim aslında. Ama çok da kötü değil. Siz yine de bakın bir derim.

Benim almadan önce korktuğum bir şey daha vardı: Alarm sesi. Ürünün yorumlarında alarm sesine pek yer verilememiş. Ben size her ne kadar acemi olsa da bir video göstermek istiyorum. Alarm sesi bu şekilde: Beni uykudan uyandıracak kadar yeterli sesi var. Artık bu sesi duyduğumda nefret ediyorum hep beni kaldırdığı için :D.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Almadan önce pek bir kaynak bulamadığım için ve paramın çöpe gitmesinden falan korktuğum için tüm yorumları okudum. Abartmıyorum tüm yorumları okudum. Ve en fazla çekilen sıkıntı çıkabilen kayışların yerinden çıkması, bir daha takılamaması vb. gibi şeylerdi. Ancak aldığımda anladımki artık bu sorunu çözmüşler. Ancak çıkarmamaya özen gösteriyorum ve şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım.

Çoğu kişi saatin akıllı saat gibi olduğunu söylüyorlar. Gerçekten saçma akıllı saatler almaktansa bu saati almak çok daha mantıklı veya bir 3310 :D.

Gelelim ışık kısmına. Işığı gayet yeterli ancak beyaz bir ışık değil. Daha çok yeşilimsi. Ancak hem daha hoş duruyor, hemde görünürlüğe bir etkisi yok.

Sitesinde saatin yazdığı font beyaz gözküyor ama gerçekte yine aynı şekilde biraz daha yeşilimsi. Yanlış anlamayın estetiğe ve göze bir farkı olmuyor ancak şaşırmayın diye söylemeliyim.

Kısacası 100 TL bütçesi olan ve hangi saati almakta kararsız kalan insanlar varsa bu saat %99 önerimdir. Uzun yıllar casio gibi kullanmalık bir saat. Dediğim gibi 9 ay oldu. Nice 9 aylara!

Yazmayı unuttuğum veya sormak istediğiniz bir yer olursa @Silinen üye @Keduket sizlere yardımcı olacaktır. Her ihtimale karşı iki kullanıcıyı da etiketlemeyi unutmayın.
Hesabı aktif olarak kullanıyorum. Acaba cevap vermezmi diye düşünmeyin.
Hayırlı ramazanlar dilerim. <3.

İnceleme için teşekkürler. Gün ışığında ekranın görünürlüğü ne seviyede ? Bende Mi Band 2 var mesela dışarıda okunabilirliği pek iyi değil.

İnceleme için teşekkürler. Gün ışığında ekranın görünürlüğü ne seviyede ? Bende Mi Band 2 var mesela dışarıda okunabilirliği pek iyi değil.
Yorumunuz için teşekkürler hocam.
Gün ışığındaki görünürlüğü iyi. Belki çok iyi de denebilir. Telefonlardaki gibi bir görünürlük kaybı yok. Çok rahat bir şekilde okunabiliyor. Tabiki okumak için kendinize çevirmeniz lazım. Aksi takdirde yansıma olabiliyor. Sadece akşama doğru aydınlık azalınca görünürlüğünde bir kayıp var, onu da ışığı açarak çözebilirsiniz.
Fotoğraflar:
20200505_121015.jpg 20200505_120954.jpg
20200505_121647.jpg 20200505_121657.jpg

Dosya Ekleri

• 20200505_120837.jpg
    20200505_120837.jpg
    324,3 KB · Görüntüleme: 136
Elinize sağlık, bende bu saati almayı düşünüyorum askerlik için. Yalnız üst camı çiziklere karşı ne kadar dayanıklı acaba. Okuduğum bir yorumda alan kişi bundan şikayet etmişti hemen çizilmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı