Prozone ZIT-04 akıllı saat incelemesi

Merhaba, aylar önce Bim'den aldığım Prozone ZIT-04 model numaralı akıllı saatim hakkında düşüncelerimi yazacağım.
1570802166226.jpeg

Öncelikle hayatınızda hiç akıllı saat görmediyseniz hoş gelebilir. Özellik sayısına bakarsanız bir alternatifi yok ama düzgün çalışma konusunda daha iyi alternatifleri vardır diye düşünüyorum. Saati aslında gayet sevdim. Şimdi artıları ve eksileri konuşma zamanı;

Saatin sevdiğim kısımları Bluetooth ile bağladığınız telefonun kamerasını saatten görebilmeniz ve fotoğraf çekebilmeniz. Saate biraz yavaş gelir görüntü ancak çokta sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Saatin özellikleri (bazı özellikleri yanlış yazmış veya hatalı yazmış olabilirim):

Takvim (not yazamıyorsunuz),
Alarm (5 alarm kurabiliyorsunuz),
Telefon rehberini görüntüleme,
Hesap makinesi (telefona bağlı olmasa da çalışabiliyor ama öğrenciyseniz sınav esnasında sıkıntı yaratabilir),
Ses çalar (saatin kendi hafızası yok, Bluetooth üzerinden açabilirsiniz),
Kronometre,
Uzaktan yakalama (yukarda bahsettiğim kamera yansıtma özelliği),
Yerleşik hatırlatıcı (zamanlayıcı gibi düşünün),
Uyku monitörü (siz uyurken uykunuzun iyi ya da kötü olduğunu gösteriyor, aslında bu özellik kolunuzu çok hareket ettirip ettirmemekle alakalı),
Adımsayar (çıkan veriler doğru değil maalesef, ayrıca veriler depolanmıyor),
Antikayıp (Bluetooth bağlantısı kaybolduğunda saatin ses çalıp titremesini sağlıyor, bence güzel özellik. Bir de telefonu bulma özelliği var ancak ben çalıştırmayı beceremedim. ),
Uzak bildirimler (telefon bağlıyken),
Mesaj yazma (telefon bağlıyken),
Arama geçmişini görme (telefon bağlıyken),
Arama yapma (telefon bağlıyken),
Ekran dokunmatik,
250 mAh pil,
Android telefon şarjı ile şarj olabilme.

Bu özelliklerin çoğunu kullanabilmek için telefonunuza uygulamasını indirmeniz lazım ancak bu uygulama Google Store'dan kalktığı için kutusunda yazan destek hattıyla iletişime geçmeniz ve uygulamanın APK'sını talep etmelisiniz.

Açıkcası bu saatten nefret etmiyorum ancak bunun yerine keşke akıllı bileklik alsaydım diyorum bazen.

Dosya Ekleri

• 1570802166425.jpeg
    1570802166425.jpeg
    6,1 KB · Görüntüleme: 95
Son düzenleme:
26.12.2021: Saat titreşim özelliği hariç hala çalışıyor. 100₺'lik fiyatını sonuna kadar hak etti.

Yeni konular

Geri
Yukarı