Dedemi kaybettim

Evet biliyorum burası bir teknoloji sitesi ama durum biraz acil ve öyle boş bir konu değil yaklaşık yarım saat önce dedemi kaybettiğimin haberi geldi. Zaten 2 aydır falan hastanedeydi virüsten dolayida ziyaret edemedim vedalaşamadik yengem hamile çocuğu dedesini maalesef hiç goremeyecek. Ben atlatırım herhalde bir şekilde ama annem yıkıldı gerçekten kötü yıkıldı annemde bağıra bağıra ağlamaya başladı ben de zaten oradan anladım vefat ettiğini. Neyse annemi böyle görmeye dayanamıyorum. Ne yapabilirim? Zaten böyle bir durum üzüyor bir de onu öyle görünce daha da kötü oluyorum. Bu benim ilk kez bu kadar yakınımı kaybetmem oldu bu sene LGS'ye gireceğim sınavı etkiler diye de endişeliyim tüyor falan verirseniz sevinirim.
Mekanı cennet olsun...
Bende dedemi kaybedeli 2 yıl oldu... Sanırım sadece 2 gün kadar üzüldüm. Yasımın kısa sürmesinin nedeni sevmemem değildi, zaten hastaydı. Onun için sevinmiştim bile, günden güne acı çekiyordu. Demesi kolay ama bardağın dolu tarafına bakmayı dene. Sınavda bol şans dilerim.

Demesi hep kolay bir sözdü duyupta sindirmesi epey zormuş.

Sınavına engel olmasına izin verme ben 2 dedemide küçükken kaybetmişim. Bilinçli bir şekilde hiç görüşmedim. O zamanlar SBS vardı liseye sınavı o zaman babam ile annem ayrılmıştı. Ve 8 yıldır hiç görmedim babamı.

Öncelikle ölen insanların arkasından ağlamayı bırakmalısın. Onları anman,dua etmen ve insanlara onun güzel özelliklerinden bahsetmen en doğru şey olacaktır. Arada bir ziyaret edersin, konuşursun, mezarını sularsın. LGS'ye gelecek olursak benim zamanımda TEOG vardı ve sınava girmeden önce herkes o kadar abartıyordu ki anlatamam sana. Ama liseye girince anladım ki lisenin pek bir önemi yokmuş. Asıl önemli olan gireceğin üniversite sınavı olacak. Eğer derslerin iyi ise düzenli temponla çalışmaya devam et. İlla ki Fen Lisesi kazanacağım diyorsan işi bırakmaman gerekir. Ben Anadolu Lisesi'nde okuyorum ve olay tamamen bireysel çalışmanda bitiyor. Çok aşırı kötü bir okula gitmedikten sonra her okulda iyi ve kötü öğretmenler olacaktır bundan kaçamazsın. Bu yüzden hedefin yüksekse sıkı çalışmaya devam et.

Öncelikle ölen insanların arkasından ağlamayı bırakmalısın. Onları anman, dua etmen ve insanlara onun güzel özelliklerinden bahsetmen en doğru şey olacaktır. Arada bir ziyaret edersin, konuşursun, mezarını sularsın. LGS'ye gelecek olursak benim zamanımda teog vardı ve sınava girmeden önce herkes o kadar abartıyordu ki anlatamam sana. Ama liseye girince anladım ki lisenin pek bir önemi yokmuş. Asıl önemli olan gireceğin üniversite sınavı olacak. Eğer derslerin iyi ise düzenli temponla çalışmaya devam et. İlla ki fen lisesi kazanacağım diyorsan işi bırakmaman gerekir. Ben Anadolu lisesi'nde okuyorum ve olay tamamen bireysel çalışmanda bitiyor. Çok aşırı kötü bir okula gitmedikten sonra her okulda iyi ve kötü öğretmenler olacaktır bundan kaçamazsın. Bu yüzden hedefin yüksekse sıkı çalışmaya devam et.

SBS ye gireceğim zaman arkadaşımın biri günde 500 soru çözüyordu bende o zaman babam olmayınca günde 150-200 çözüyordum. Sınav günü geldi çocuk batırdı. Galiba heyecandan oldu:(.Ben ise kafama takmıyordum sınavı ancak iyi bir Anadolu lisesine gitmiştim.

SBS ye gireceğim zaman arkadaşımın biri günde 500 soru çözüyordu bende o zaman babam olmayınca günde 150-200 çözüyordum. Sınav günü geldi çocuk batırdı. Galiba heyecandan oldu:(.Ben ise kafama takmıyordum sınavı ancak iyi bir Anadolu lisesine gitmiştim.
Ben de sınav günü rahatça girdim çıktım. Heyecan yapınca hele ki o ufak yaşlarda en başarılı birisi de olsan yetiştiremezsin. Ben 1.dönem hiç çalışmadım 20 yanlış geldi. 2.dönem olayın farkına varınca çalıştım 5 yanlış çıkardım. Sonuç olarak 500 üzerinden 456 puan alarak normal bir Anadolu Lisesi'ne yerleştim. Şimdi de Kara Harp Okulu'na hazırlanıyorum. İş tamamen öğrencinin kendisinde biter. Okulumda çok iyi hocalar da var Türkçe bile konuşamayan hocalar da var.

Ben de sınav günü rahatça girdim çıktım. Heyecan yapınca hele ki o ufak yaşlarda en başarılı birisi de olsan yetiştiremezsin. Ben 1.dönem hiç çalışmadım 20 yanlış geldi. 2.dönem olayın farkına varınca çalıştım 5 yanlış çıkardım. Sonuç olarak 500 üzerinden 456 puan alarak normal bir Anadolu lisesi'ne yerleştim. Şimdi de kara harp okulu'na hazırlanıyorum. İş tamamen öğrencinin kendisinde biter. Okulumda çok iyi hocalar da var Türkçe bile konuşamayan hocalar da var.

Bu LGS sınavına daha zor diyorlar inşallah iyi bir sonuç çıkarır arkadaşımız Allah sabır versin. Motive olmak istiyorsan benden sana tavsiye stabil-reenkarne ve stabil-o dinle motivasyonunu yerine getirecektir. Bana o zor günlerde arkadaşlık eden sadece stabil, sansar salvo, ahmet kaya gibi kişilerdi müzik rahatlatıyor insanı.

Öncelikle başın sağ olsun, mekanı cennet olsun.
2 Ay önce Babaannemi kaybettim. Ölülerin arkasından aylarca ağlayınca geri gelmiyorlar. 1 hafta kadar ağlama faslı oldu evde durgunluk vardı sonra düzeldi. Aklıma gelince üzülüyorum ama kafayı takıp hayatı vazgeçirecek gibi bir olay değil yakın kaybetmek. Hele ki LGS'ye hazırlanma döneminde olayı bir kenara bırakmanı tavsiye ederim. Geleceğin daha önemli. Annen de 2-3 güne normale dönmeye başlar. Korkma. Sınavında başarılar, umarım istediğin liseyi kazanırsın.

Evet biliyorum burası bir teknoloji sitesi ama durum biraz acil ve öyle boş bir konu değil yaklaşık yarım saat önce dedemi kaybettiğimin haberi geldi. Zaten 2 aydır falan hastanedeydi virüsten dolayida ziyaret edemedim vedalaşamadik yengem hamile çocuğu dedesini maalesef hiç goremeyecek. Ben atlatırım herhalde bir şekilde ama annem yıkıldı gerçekten kötü yıkıldı annemde bağıra bağıra ağlamaya başladı ben de zaten oradan anladım vefat ettiğini. Neyse annemi böyle görmeye dayanamıyorum. Ne yapabilirim? Zaten böyle bir durum üzüyor bir de onu öyle görünce daha da kötü oluyorum. Bu benim ilk kez bu kadar yakınımı kaybetmem oldu bu sene LGS'ye gireceğim sınavı etkiler diye de endişeliyim tüyor falan verirseniz sevinirim.
Dostum ALLAH rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun inşallah. Bundan 3 sene önce 2 üst dönem sevdiğim bir abinin son ay annesi vefat etti. Herkes üzüldü sınav senesi gitti bitti bakarken o cidden pes etmedi dik durdu şu an Kırıkkale Tıp Fakültesi' nde.
Demesi hep kolay bir sözdü duyupta sindirmesi epey zormuş
Asıl imtihan demeyle değil yaşamayla başlar der dedem hep. Cidden öyle. ☹☹☹

Geri
Yukarı