Deep Cool Multi Core X6 Notebook Soğutucu İncelemesi

Herkese iyi forumlar, Deep Cool Multi Core X6 incelemesiyle karşınızdayım. :D
Ürünü buradan aldım. Aldığıma pişman ettiler, keşke başka bir yerden alsaydım.

Evet ürünümüz bir Notebook soğutucu peki ne işe yarar bu soğutucu öncelikle onu açıklayayım.
Adındanda anlaşılacağı gibi soğutur (çok zekiyim) ama nasıl soğutur, buz gibi yapmaz bu bir gerçek, buz gibi yapanı da görmedim. Özellikle oyunlarda cihazımız çok ısınır ve donmalara başlarsa soğutucu bunu bir nebze de olsun engeller.

Gelelim ürünümüzün özelliklerine:
  • Ağırlık: 900 gram
  • Malzeme: Plastik, çelik, metal
  • Gürültü: 24 dB(A)
  • Uyumlu Boyutu: 15.6" Laptop
  • Giriş Gerilimi: 5V (USB Powered)
  • USB Port : USB 2.0 HUB 2EA / USB 2.0 Güç 1EA
  • FAN : 4 ADET Hidro Rulman
  • Boyut : 140X15mm / 100X15mm
  • RPM : ± 1.000 ±% 10 RPM/1300
  • Fan Kontrolü : Destekler
  • Max. Hava Akışı: 121.4 CFM
(Bende onların yalancısıyım öyle yazıyordu.)
Sistem boştayken 45-50 derece soğutucu çalıştırınca 40 dereceye kadar düşüyor.

Gelelim görsellere:
20150429_194904__1430328942_78.165.74.184.jpg

20150429_194708__1430328417_78.165.74.184.jpg

20150429_194723__1430328563_78.165.74.184.jpg

20150429_194731__1430328693_78.165.74.184.jpg
20150429_194928__1430328837_78.165.74.184.jpg

Ürün hakkındaki görüşlerim;
Tasarım olarak güzel ve göze hitap ediyor.
Hava akımı gayet iyi, özellikle sağ elimi buz gibi yaptı yazın terletmeyecek gibi.
Güzel soğutuyor 5-10 derecelik faydasını gördüm zaten fazlası için 200 TL olanlara bakılmalı.

Konu başında aldığım yerden şikayetçiydim çünkü ekstra bir kutuya koymuşlar ve bayağı büyüktü bu yüzden 5 TL fazla ödedim. Ayrıca aldığım yerden almayın kargoyu gönderdikten 1 gün sonra sisteme düşüyor ve iletişim sıfır.
Ayrıca video da çektim fakat AKN yüzünden yükleyemem 1.93 GB boyutunda. İlerleyen zamanlarda onu da yükleyeceğim.
Yazım yanlışımız falan varsa artık alıştık ban yemeye affola. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Videoya render çekerek boyutunu düşürebilirsiniz.
Öğreneyim onu da yaparım. Zaten bir kaç gereksiz bölüm var onları keseceğim. 1080p çekmiş galiba telefon o yüzden boyutu yüksek yoksa 10 dakikalık video. Önerebileceğin bir render programı var mı karışık olmayan Sony Vegas Pro ya baktım karışık biraz.

Son düzenleme:
Dün akşam uzun bir süre rahat rahat kasma olmadan GTA V oynadım. Hatta ayarların hepsi Normaldi bir kaç ayarı High yaptım.

Mümkünse yük altındayken de soğutucuyu test edebilir misin ? Hayırlı olsun bu arada :).
Yük altında test ettim akşama bir daha test eder resimleri paylaşırım.

Sistem boştayken ve soğutucu çalışmıyorken ki sıcaklıklar:
cool 1.png

Sistem yük altında değilken ve soğutucu çalışırken ki sıcaklıklar:
cool 2.png

Sistem yük altındayken ve soğutucu kapalı durumdayken sıcaklıklar:
SOĞUTUCUSUZ.jpg

Sistem yük altındayken ve soğutucu açıkken ki sıcaklıklar:
SOĞUTUCULU.jpg

NOT: Saat farklılıklarına bakmayın sistem kastığı için Paint kullanmak zor oluyor ve daha güncel sonuçlar için normal haline dönmesini bekledim. Hepsi Yüksek Performans ayarlarında test edildi.

Yük altında test ettim akşama bir daha test eder resimleri paylaşırım.

Sistem boştayken ve soğutucu çalışmıyorken ki sıcaklıklar:
Eki Görüntüle 65891
Sistem yük altında değilken ve soğutucu çalışırken ki sıcaklıklar:
Eki Görüntüle 65892
Sistem yük altındayken ve soğutucu kapalı durumdayken sıcaklıklar:
Eki Görüntüle 65896
Sistem yük altındayken ve soğutucu açıkken ki sıcaklıklar:Eki Görüntüle 65895
NOT: Saat farklılıklarına bakmayın sistem kastığı için Paint kullanmak zor oluyor ve daha güncel sonuçlar için normal haline dönmesini bekledim. Hepsi Yüksek Performans ayarlarında test edildi.

Soğutucunun hızı ne durumdaydı? Sanki değerler o kadar da fark etmemiş... 120 CFM hava akımı varsa gerçekten bu sonuçlardan daha iyi olması lazımdı.

Soğutucunun hızı hep aynı hiç değişmiyor. Soğutucuları detaylı inceleyince öyle abartılacak kadar bir soğukluk vermediklerini anlayacaksın. Gücü USB den aldığı sürece hiç bir fark hissettirmiyor en fazla 10 derece soğutur. İleride buna 5-12V arası güç veren adaptör alacağım direk prizden güç çeker belki o zaman bir farkı olur.

Soğutucunun hızı hep aynı hiç değişmiyor. Soğutucuları detaylı inceleyince öyle abartılacak kadar bir soğukluk vermediklerini anlayacaksın. Gücü USB den aldığı sürece hiç bir fark hissettirmiyor en fazla 10 derece soğutur. İleride buna 5-12V arası güç veren adaptör alacağım direk prizden güç çeker belki o zaman bir farkı olur.

Benim anlamadığım, USB den gelen az bir güçle 4 tane fan çalışıyor, verim bu yüzden azalıyor olabilir. Umarım adaptörün faydası olur :).

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı