Definasyon yapılmalı mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230504-230122.png
    Screenshot_20230504-230122.png
    370 KB · Görüntüleme: 71
  • Screenshot_20230504-225920.png
    Screenshot_20230504-225920.png
    314,1 KB · Görüntüleme: 66
  • Screenshot_20230504-225804.png
    Screenshot_20230504-225804.png
    276,5 KB · Görüntüleme: 71
Biceps genetiğim kötü tricepsimde biraz eksik gibi geliyor bana.

Vücut güzel maşallah. Ancak triceps eksik, biceps küçük duruyor. Ve yağ oranın bayağı yüksek hocam fotoğraflardan belli. Belin kalın olmasa da kas ile karışık yağ var vücudunda sırtın çok belli ediyor yağı. Senin definasyon yapman şart. Gir bir definasyona fıstık gibi olursun.

Vücut güzel maşallah. Ancak triceps eksik, biceps küçük duruyor. Ve yağ oranın bayağı yüksek hocam fotoğraflardan belli. Belin kalın olmasa da kas ile karışık yağ var vücudunda sırtın çok belli ediyor yağı. Senin definasyon yapman şart. Gir bir definasyona fıstık gibi olursun.

18 19 gibi tahmin ediyorum ama çok küçülürüm ya def yerine daha temiz beslenip bir sure bulkı bırakıp tam almam gereken kaloriyle beslensem ne az ne fazla şekilde yağ oranını düşürsem daha iyi olmaz mı sizce?

18 19 gibi tahmin ediyorum ama çok küçülürüm ya def yerine daha temiz beslenip bir sure bulkı bırakıp tam almam gereken kaloriyle beslensem ne az ne fazla şekilde yağ oranını düşürsem daha iyi olmaz mı sizce?

Yağ oranını düşürür gerisi sana kalmış. İster define ol ister kilonu koru.

Definasyondan ziyade temiz beslensen daha iyi.
Ekstra ekstra bi diyete gerek yok. Yağdan, şekerden ve zararlı karbonhidrattan uzak dur. Onun dışında kendini çok kasma.

Biceps genetiğim kötü tricepsimde biraz eksik gibi geliyor bana.
Kollar oldukça iyi , trapez çalışabilirsin.
Bence az da olsa define ol en azından kollarındaki yağlar gitsin , damarların belli olsun.
Belin çok ince olursa o büyüklük gider diye düşünüyorum ama 88cm idealdir bence bu boy için üçgen vücut olur ama büyüklük gitmez. Ve üst ve alt göğüs çalışabilirsin. (Öncelikli değil.)

Definasyondan ziyade temiz beslensen daha iyi.
Ekstra ekstra bir diyete gerek yok. Yağdan, şekerden ve zararlı karbonhidrattan uzak dur. Onun dışında kendini çok kasma.

Evet öyle yapmayı amaçlıyorum bende daha temiz şekilde büyünebilir malûm TR şartlarında dirty bulk yaptım bende ama geçen seneki halime göre çok daha bundan tam bir sene önce 30 Nisan'da çekindiğim fotoğraflar.

Kollar oldukça iyi, trapez çalışabilirsin.
Bence az da olsa define ol en azından kollarındaki yağlar gitsin, damarların belli olsun.
Belin çok ince olursa o büyüklük gider diye düşünüyorum ama 88cm idealdir bence bu boy için üçgen vücut olur ama büyüklük gitmez. Ve üst ve alt göğüs çalışabilirsin. (öncelikli değil.)

Şu an zaten salon hocamizda trapezin eksik dedi sırt antrenmanlarımın sonuna 3 set dumbell shrug ekledim bende 1 aydır yapıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230504-232213.png
    Screenshot_20230504-232213.png
    409 KB · Görüntüleme: 55
  • Screenshot_20230504-232118.png
    Screenshot_20230504-232118.png
    419,5 KB · Görüntüleme: 57
Yağ oranını düşürür gerisi sana kalmış. İster define ol ister kilonu koru.

Temiz beslenirsem düşer diye düşünüyorum.

Hocam sırt es geçilmiş gibi, yoğunlaşmanızda fayda var.
Onun dışı kollar iyi, sanırım sizde benim gibi kalın deriden muzdaripsiniz, kol parçalı durmuyor.
Vücudunuz iyi, devam.

Sırt ve omuzum aslında dışarıdan bakıldığında en dikkat çeken bölgem 1 yıldır spor yapıyorum ama salona ilk başladığimda programa uymadan kafama gore cok fazla harekete çok set girip çalışıyordum 2 ay sonra aklım başıma geldi gitgide bilgilendim.

Yeni konular

Geri
Yukarı