Definasyon yapılmalı mı?

Petrov

Hectopat
Tam 13 aydır bulk yapıyorum bazen kirli beslendim bazen temiz 13 ayda 20kg aldım define olsam mı diye düşünüyorum ama kararsızım bulka devam mı edeyim? Yoksa yazı define geçirip yaz bitince mi edeyim?
Vücut ölçüleri;
Kilo 95.
Bel 94(belim aşırı yağlı değil).
Omuz uçtan uca 58.
Kol 41.
Göğüs 116.
Yaş 16.
Boy 180.
110kg bench press 180 kg deadlift yapıyorum isterseniz formda atabilirim sizce definasyon vakti gelmişmi yoksa birazcıki kalori açığıyla yağ yakıp bulka devam mı etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana kalırsa definsyon kadar gereksiz bir olay yok, eğer yüzün tombullaşmıyorsa vücudu naturel bir şekilde define etmenin hiçbir mantığı yok. Bildiğin spor yapmamış tipler gibi duruyor naturel definsyon yapanlar. Naturel birisinin estetik ve hacimli durmasının tek formülü ideal kilosundan 20 kilogram fazlası olmasıdır. Bence böyle kalabilirsin. Doldur- boşalt mantığının pek bir geçerliliği yok, yağlanıp tekrar veriyorsun, sonra tekrar yağlanıyorsun. Saçma bir döngü. Belli bir kas elde ettiysen tek amacın onu korumak ve limitleri zorlamak olmalı.

Bana kalırsa definsyon kadar gereksiz bir olay yok, eğer yüzün tombullaşmıyorsa vücudu naturel bir şekilde define etmenin hiçbir mantığı yok. Bildiğin spor yapmamış tipler gibi duruyor naturel definsyon yapanlar. Naturel birisinin estetik ve hacimli durmasının tek formülü ideal kilosundan 20 kilogram fazlası olmasıdır. Bence böyle kalabilirsin. Doldur- boşalt mantığının pek bir geçerliliği yok, yağlanıp tekrar veriyorsun, sonra tekrar yağlanıyorsun. Saçma bir döngü. Belli bir kas elde ettiysen tek amacın onu korumak ve limitleri zorlamak olmalı.

Yüzüm kendimi bildim bileli tombul genetik olarak sanırım bulkta da aynı kaldı aşağı yukarı definasyon yapmayacağım karar verdim zaten beslenmemi biraz daha düzenleyip 200 300 daha az kaloriyle 50 gramda karbdan kısarak yağ yakacağım bir miktar.

Ağırlık düşecek tekrar hızı artacak. kardiyo yapıp l-karnitin kullanacaksın. Yalnız çok kullanma ağzın ve vücudun balık gibi kokar haberin olsun. Ama bana sorarsan belin aşırı kalın değilse ve üçgen vücuda sahipsen (omuzlar büyük bel ince) bence hiç define olma.

Ağırlık düşecek tekrar hızı artacak. kardiyo yapıp l-karnitin kullanacaksın. Yalnız çok kullanma ağzın ve vücudun balık gibi kokar haberin olsun. Ama bana sorarsan belin aşırı kalın değilse ve üçgen vücuda sahipsen (omuzlar büyük bel ince) bence hiç define olma.

Evet öyleyim form atabilirim isterseniz.

%25'ini unut o ağırlıkların.

Ömür boyu bulk yapacağım o halde. Şaka bir yana önümüzdeki mart veya nisan ayına kadar bulkta kalmak benim için çok daha iyi olur.

Geri
Yukarı