Definasyona nasıl uyulmalı?

pelkass

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba 15 yaşındayım. Boyum 163 yazın. 2 ay spor salonuna gittim ama beslenmeme asla dikkat etmiyordum. Ağırlık antrenmanı ve kardiyo yapıyordum. Eylül ayında 75 kilo iken definasyon yapmaya karar verdim. Şu an 63 kiloyum eylül ayında bıraktığım spor salonuna ekim ayının ortasında tekrar başladım ve devam ediyorum. Tabii diyetime de devam ediyorum kardiyo ağırlıkta olmak üzere. Ağırlık antrenmanı da yapıyorum. Kilomu korumak için almam gereken kalori 2200 iken benim aldığım kalori 1300-1500 arasında sabitlenmiş ki bu durum doğal ama beni artık çok zorlamaya başladı. Neredeyse 4.ayina gireceğim diyet beni hiç bu kadar zorlamamisti. Giden 12 kilonun çoğunluğu yağ ama ben daha iyisini istiyorum. Şu ana kadar hiç cheat meal yapmadım. Yaparsam gelisimin gecikecegini düşünüyorum. Ama artık diyet çok ama çok zorlamaya başladı. Hem mental hem de fiziksel açıdan. Özellikle şeker ile ilgili ihtiyaçlarımi gideremiyorum. Arkadaşlarim öğlen arası dönerleri çiğköfteleri yerken ben ise 7 günün her öğleni yediğim tavuk pilav yiyorum. Artık tavuk pilavdan bile sıkıldım. Her türünü denedim ama bir döner ve çiğköftenin yerini tutmuyor. Antrenmanlarda kütle kaybettikce eskiden yaptığım kilolarin yanından bile gecememe durumuda işin cabası. Yani mental olarak diyetten çok soğumuş durumdayim. Haftada 4 gün 35-45 dk ağırlık antrenmanı 40 dk kardiyo yapıyorum. kardiyo sürem bazen artıyor inatçı yaglardan kurtulmak için ve diyet için bana ne önerirsiniz? Sizce yakın zamanda 1 öğün de olsa cheat meal yapmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu rehberim en önemli detayları barındırmakta. Buna uymanı öneririm, tüm sunduğum bilgiler bilimsel makalelere dayalı.

@cinar_yasarrr hocam bir whey marka inceleme yazısı gelecekti. Ben mi kaçırdım?
Maalesef markalardan birisini ifşa etmek için kendileriyle görüştüğümde yaklaşık 2 saat boyunca kavga ettim ve davalık oluyordum. Bundan dolayı bıraktım. Fakat en ucuz alacağın whey protein Big Joy, Hardline markasıdır. Run Nutrition gibi dandik ve ucuz markaları asla alma.

Whey olarak dünyanın en kalitelileri weider optimum olimp multipower vs. dır fakat çok pahalı olduğu için çoğu kişi alamaz Türkiye'de ise HIQ big joy Hardline ve Proteinocean en iyi tercihler olacaktır.

Mysupplement de iyi gibi duruyor.

Maalesef markalardan birisini ifşa etmek için kendileriyle görüştüğümde yaklaşık 2 saat boyunca kavga ettim ve davalık oluyordum. Bundan dolayı bıraktım. Fakat en ucuz alacağın whey protein big joy, Hardline markasıdır. Run nutrition gibi dandik ve ucuz markaları asla alma.

Teşekkürler. Elinize sağlık.

Geri
Yukarı