Değişik bir kadın hakları anlayışı

DDLAO

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Şehinşah Konseri
Daha fazla  
Ya bu ailelerin cidden insan eşitliği konusunda saçma sapan düşünceleri var. Ya bir insana sırf kadın diye el kaldırmama gereği duymak ne saçma bir şey be? Bir de hani tamam, o şekilde şakalaşmak çok da doğru değil de ya karşımdaki erkek olsa vurabilir miyim cidden? Ya bak, geliyor ayağıma basıyor yüzüme tükürüyor, seninle oynamak istiyor diyorlar. Ya 12 yaşında bu nasıl bir oyundur be? Ben ayağına basıyorum hafifçe, çocuk o kadar iftiracı ki, ayağım kırılıyordu diyor. Salak salak ahlıyor. Ya bir döveceğim aklı başına gelecek. Ya neyse konumuz bu değil. Bu nasıl bir anlayıştır ya? Karşındaki erkekse tekme tokat saldır, sorun yok. Karşındaki kadınsa ayağına hafifçe bas, kınan. Ya benim nasıl biri olduğumu biliyorsunuz. Yani çoğu kişi biliyordur. Kadın haklarını savunurum. Ama bu nasıl bir düşünce tekniğidir be? Gelmiş bana sesini yükseltiyor ben ona yardım ederken, bir de bana saldırıyor, benimle oynamak istiyormuş. Ben de onunla oynuyor olurum sizin iğrenç mantığınıza bakacak olursak. Ama erkek olduğum için bunu yapamazmışım, kadınlara zarar verilmezmiş. Ya bir de ülkemizde kadın-erkek eşitliği olmasını istiyoruz. Bir taraf kadınlardan nefret eder, bir taraf kadın ne yaptıysa yapsın körü körüne kadını savunur. Sırf kadın diye. Sizin düşünceniz batsın be. Ortası yok şu ülkede bu düşüncenin. Vallahi çıldıracağım artık. Bu din ve eşitlik konularında insanlardan bir şey beklenmez. Zırt pırt bir şey bulup kendi taraflarına çekiyorlar. Vallahi bir de insanlar hayvanlardan daha akıllı diyorlar. Bu zekayla nereye kadar be? Düşünme yetin olunca zeki mi oluyorsun sen? Kullan be azcık, olanı geliştir. Gereksiz gereksiz tartışmalar yapılıyor her yerde. Bu sadece bir tane örneği. Benim bir beklentim yok artık insanlıktan. Hayatımı yaşayıp ölüp gideceğim. Gerisi ne olacak hiçbir fikrim yok, üstünde düşünme gereği duymuyorum. Ben ölümümden sonra nereye gideceğime karar vermek için değil, karşımdaki insan güzel yaşasın diye iyilik yapıyorum. Değiştirin artık şu kalıp yargılarınızı. İyi akşamlar.

Savasta ölen erkek sayısı,
İntihar eden erkeklerin sayisi,
Is kazasinda ölen erkek sayısı,
Hepsi de daha fazla.

Hocam bundan bahsetmiyorum. Her cinsiyet eşit olmalı. Neden kadınları ayrıcalıklı tutalım ki? Hani kimseye vurmamalısın falan deseler kabulüm ama bu mantık cidden her ülkenin gelişimini yavaşlatır. Toplumda bir kişi böyle düşünüyorsa ve olumlu yönlerini diğer insanlara anlatırsa, insanlar beyinlerini doğru düzgün kullanıp dezavantajlarını da incelemediği için bu fikir her yerde çoğalacak. Ben de bu konularda hep kadınları savunurum. İlk kez böyle bir şey yazma gereği duydum. Artık feministlik, kadına şiddet değil; eşitlik lazım bize.

Hocam bundan bahsetmiyorum. Her cinsiyet eşit olmalı. Neden kadınları ayrıcalıklı tutalım ki? Hani kimseye vurmamalısın falan deseler kabulüm ama bu mantık cidden her ülkenin gelişimini yavaşlatır. Toplumda bir kişi böyle düşünüyorsa ve olumlu yönlerini diğer insanlara anlatırsa, insanlar beyinlerini doğru düzgün kullanıp dezavantajlarını da incelemediği için bu fikir her yerde çoğalacak. Ben de bu konularda hep kadınları savunurum. İlk kez böyle bir şey yazma gereği duydum. Artık feministlik, kadına şiddet değil; eşitlik lazım bize.

Bakin ben de bunu diyorum ama erkekleri düşünen yok.
Ata erkil toplum olduğumuz için evin yükü genelde erkekte oluyor. Bunu düşünen yok!

Son düzenleme:
İnsanlar 2 ye ayrılır iyi insan yada kötü insan. Herkesin insan olduğunu kabul edebilsek ortada kadın hakları sorunları veya erkek hakları diye bir problem kalmayacak. Son yıllarda hızla artan kadın cinayetleri bu konuları farklı yönlere saptırdı. Kanunla değişebilecek bir mesele olduğunu da sanmıyorum. Cezayı göze alan yapar yine yapacağını. Asıl olay eğitimde, olumlu yönlendirmede bitiyor. Diğer bir yandan erkekleri de yerden yere vurdular itibarımız kalmadı.

Kadın-erkek eşitliği adı altında kadınları yücelten medya, kadınların kendisi ve kadınlara yaranmaya çalışan erkekler. Hiçbirine saygım yok. Kimsenin olmamalı. Ne olursa olsun kadın-erkek eşitliği der, ama ne hikmetse bir konu açıldığında kadına yapmamalıydı, erkek haksız gibi şeyler. Dediklerinizde oldukça haklısınız. Hatta içimi dökmüşsünüz de diyebilirim. :) Feministlik adı altında feminazi... İki düşünceyi de sevmem. Hep derim, örneğin feministlik; Kadın erkeğin eşit olduğunu savunur ama kadın erkek eşit değildir. Kadın-erkek denktir. Kadın da bazı yerlerde üstün, erkek de. Feminaziye girmeye gerek bile yok.

Genel anlamda dediğini anladım ve doğru, ama vurma konusunun Türkiye ile alakası yok dünyada öyle. Erkekler fiziksel anlamda daha güçlüdür çoğu kadın istese de karşı gelemez. Basitçe bu yani vurulmaz muhabbeti.

İnsanlar 2'ye ayrılır iyi insan ya da kötü insan. Herkesin insan olduğunu kabul edebilsek ortada kadın hakları sorunları veya erkek hakları diye bir problem kalmayacak. Son yıllarda hızla artan kadın cinayetleri bu konuları farklı yönlere saptırdı. Kanunla değişebilecek bir mesele olduğunu da sanmıyorum. Cezayı göze alan yapar yine yapacağını. Asıl olay eğitimde, olumlu yönlendirmede bitiyor. Diğer bir yandan erkekleri de yerden yere vurdular itibarımız kalmadı.

Evet hocam. Bu feminizm denilen olay saçma yerlere ilerletti bu konuyu. Zaten şu anda yasa masa kalmadı ortada. Dediğiniz gibi herkes düzgün bir eğitim görse düzelecek toplumumuz.

Genel anlamda dediğini anladım ve doğru, ama vurma konusunun Türkiye ile alakası yok dünyada öyle. Erkekler fiziksel anlamda daha güçlüdür çoğu kadın istese de karşı gelemez. Basitçe bu yani vurulmaz muhabbeti.

Hocam zaten diğer ülkelerde de aynı şey var. Bu arada kusura bakmayın acelem var biraz, yarın yazacağım ne düşündüğümü. Katılmadığım noktalar da var bazı arkadaşalrın fikirlerinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı